קורס ניהול פרויקטים

קורס ניהול פרויקטים

קורס ניהול פרויקטים

רקע

בארגונים רבים, פעילויות לקידום מטרות הארגון מנוהלות היום במתווה של פרויקט. הגורם העיקרי להצלחת או כישלון פרויקט הינו הידע שיש למנהל הפרויקט כיצד לנהלו נכון. ממנהל הפרויקט נדרשים יכולת ניהולית, מציאת פתרונות יצירתיים , הבנה מעמיקה של צרכי הארגון והמסגרת בה הוחלט על התנעת הפרויקט, כמו גם יכולת לענות לצרכי הלקוח ולדרישות מורכבות, אשר יביאו את הפרויקט להצלחה ויגרמו לשביעות רצון של הלקוחות והארגון.
 

קהל היעד

הנהלה בכירה, דרגי ביניים ומנהלי פרויקטים בארגונים השונים אשר פרויקטים מהווים חלק גדול מעבודתם. מהנדסים וחברות הנדסה.
 

מבנה הקורס:

130 שעות לימוד אקדמיות.
 

מטרת הקורס:

הקניית כלים יישומיים ושיטות ניהול פרויקטים מתקדמות ועדכניות לניהול אפקטיבי של הפרויקטים בארגון ומקסום התוצאות.
 

בין הנושאים הנלמדים:

  • מבוא: מהו פרויקט ומהו ניהול פרויקטים, הקשר בין ניהול פרויקטים, ניהול חדשנות, ניהול המוצר והנדסת מערכות. מהו פרויקט מוצלח, מחזור חיי הפרויקט, גישת PMBOK לניהול פרויקטים.
  • MS Project - תכנה משמעותית שנלמדת במסגרת קורס ניהול פרויקטים שמטרתה לגרום ללקוח להישאר מאורגן, ממוקד ואחראי. להתמודד עם כל דבר, החל בפרויקטים קטנים וכלה ביוזמות גדולות, הודות לאפליקציה קלה לשימוש ורבת-עוצמה שהופכת את ניהול הפרויקט לפעולה פשוטה.
  • ייזום הפרויקט ותכנונו האסטרטגי: שלב ייזום הפרויקט, תכנון אסטרטגי של הפרויקט לפי גישת SPL , עבודה אישית והצגת פרויקטים אישיים.
  • ניהול התכולות ולוחות הזמנים: ניהול התכולות, ניהול לוחות זמנים, פעילויות קשרים וקדימויות, רשת הפרויקט ותרשימי גאנט, שיטת הנתיב הקריטי. ניהול סיכונים, ניהול בעלי עניין, עבודה קבוצתית.
  • ניהול אינטגרציה והבקרה, סגירת הפרויקט: ניהול האינטגרציה והבקרה, דוחות סטאטוס תקופתיים, סגירת פרויקט והפקת לקחים.
  • מודל יהלום החדשנות – ניהול פרויקטים וניהול החדשנות: תורת התלויות בפרויקטים, מודל היהלום של פרופ׳ אהרון שנהר ופרופ׳ דב דביר, איטגרציה של היהלום עם מודלים של חדשנות.
  • מודל CCA – ניהול פרויקטים וניהול המוצר: תורת התלויות ברמה התת פרויקטלית, אינטגרציה של CCA עם מודלים של הנדסת מערכת וניהול המוצר.
  • תכנון איטגרטיבי של הפרויקט: אינטגרציה של ניהול פרויקטים, ניהול חדשנות וניהול המוצר.

תעודה:

בוגרי המסלול שיעמדו בדרישות הקורס יקבלו תעודה מטעם היחידה ללימודי חוץ והמשך של האקדמית גליל מערבי.