לימודי כלכלה


תואר ראשון בכלכלה הוא תואר מבוקש מאוד הפותח דלתות לסטודנטים הרוכשים אותו. הידע הנרכש מתמקד בהבנתם של תהליכי ייצור, בהכרת שווקי המוצרים ובהשפעת הסחר הבינלאומי עליהם, בהבנת השפעתה של המדיניות הננקטת על ידי הממשלה ועל ידי הבנק המרכזי ובאופן פעילותה של מערכת הבנקאות הפרטית. נסקרים הכוחות המשפיעים על שווקי מטבע החוץ, שווקי ההון, סחר החוץ, שוק העבודה והצמיחה הכלכלית. נלמדת השפעתם של תהליכים גלובליים על המשק הלאומי בכללותו ועל שווקי מוצרים ספציפיים.

תואר ראשון בכלכלה

ראשת החוג: ד"ר אנה רובינצ'יק

החוג לכלכלה מתאים למי שמעוניין להתמחות בניתוח כלכלי ולמי שמוכן לרכוש כלי ניתוח מתקדמים לעבודה בתחומי ניהול, לוגיסטיקה, ניתוח נתונים, מימון, חשבונאות ואחרים.
 
בלימודי כלכלה באקדמית גליל מערבי קיים דגש על שילוב בין התיאוריה הכלכלית ובין יישומיה. למשל, בקורס הפרקטיקום סטודנטים משתמשים בחומר הנלמד בפרוייקט מעשי במקום העבודה. במהלך הלימודים סטודנטים בוחנים השערות תיאורטיות בעזרת נתונים כלכליים במסגרת הקורסים וכחלק מעבודה עצמאית (סמינריון).
 
בחוג לכלכלה מעודדים הצטיינות אקדמית. הסטודנטים הטובים ביותר מצטרפים לתוכנית המצטיינים של המכללה בשנה ג' ללימודיהם. לסטודנטים נבחרים ישנה אפשרות להשתתף בפעילות של מכוני מחקר של המכללה האקדמית גליל מערבי.
 
תואר ראשון בכלכלה מוצע ב-2 מתכונות בבית הספר לניהול  מטרת התוכנית הדו-חוגית היא להעניק לבוגרים ידע בסיסי בתחום הניהול לצד ידע מורחב בתחום הכלכלה.
השילוב בין השתיים מאפשר התמחות בפן הניהולי של מקצועות הכלכלה ומקנה לסטודנטים העשרה רחבה על מנת שיוכלו להשתלב בתחום העסקי.
 
כל החלטה שדורשת חשיבה היא החלטה כלכלית. האם לקנות בית למגורים או לשכור דירה? האם לפתוח עסק או לעבוד כשכיר? אילו גידולים כדאי לשתול בשדה? האם כדאי להוסיף קו אוטובוס חדש בעיר? אילו אמצעי בטיחות יש לדרוש מיצרני מכוניות? אילו מסלול פנסיה מתאים לי ביותר? את מי לבחור בתור שותפה?
 
הניתוח הכלכלי מתמקד בהקצאת משאבים החל מרמת הפרט ועד לרמת המשק הלאומי והבינלאומי.
בנוסף כלכלנים לומדים את השלכותיהם של שינוי מדיניות מוניטרית ופיסקאלית, היבטים אסטרטגיים של מקבלי ההחלטות ומפתחים הצעות לרגולטור לגבי חלופות מדיניות ומבנה התמריצים.
 
מה עושים עם תואר ראשון בכלכלה?

מה עושים עם תואר ראשון בכלכלה?

אילו כלים ומיומנויות אני ארכוש?

תכנית הלימודים מעניקה לסטודנטים כלים לניתוח כלכלי, ואקונומטרי וכן יכולת הסקה סטטיסטית שיאפשרו לו להשתלב במשק בתחום הממשלתי, ציבורי, עסקי או להמשיך לתארים מתקדמים מיד עם סיום הלימודים לתואר הראשון.
באמצעות הרצאות, תרגולים ופרקטיקום, הסטודנטים רוכשים כלים אנליטיים וישומיים אשר יאפשרו להם להעריך ביקוש למוצרים ושירותים, לבצע הערכות של התנהגות המתחרים בשוק, להציע מדיניות ניהול של גופים כלכליים ולהשתתף בשיח הציבורי בנושאי המשק ברמה האזורית והלאומית.
בנוסף עומדת לרשות הסטודנטים התנסות בחדר עסקאות חדשני וייחודי אשר מתנהלות בו עסקאות סחר בינלאומי בבורסות שונות ברחבי העולם. התנסות זו תורמת רבות לשילובו המהיר של הסטודנט בעולם הפיננסי הגלובאלי.
 

מה צופן לי העתיד?

אופק אקדמי:

בתום הלימודים, בוגר המסלול ללימודי כלכלה יוכל לפנות למגוון תחומים מרחיבי אופקים עבורו, ביניהם: תואר שני בכלכלה / מנע"ס / אקטואריה ועוד.
 

אופק תעסוקתי:

תואר בכלכלה פותח בפני הבוגרים אפשרות לתעסוקה בגופים ממשלתיים, ציבוריים או פרטיים במגוון רחב של תפקידים מאתגרים ומרתקים כגון כלכלן, מנהל כספים, אנליסט בבנקים ובתי השקעות, יועץ פיננסי, מבקר תקציבים ועוד.
 
 

"תואר תואר" בכלכלה

אנו מזמינים אתכם ללמוד כלכלה במסלול "תואר תואר", בו תקבלו גם תואר ראשון בכלכלה וגם הסמכה למקצוע לבחירתכם!
 
למידע נוסף על תואר תואר
בואו להכיר את החוג לכלכלה

קורסים נלמדים במסגרת התואר

לימודי כלכלה הינם במסלול של שלוש שנים - 120 נקודות זיכוי.

שנה

א

 • מתמטיקה לכלכלנים א'
 • מתמטיקה לכלכלנים ב'
 • מבוא לכלכלה מיקרו
 • מבוא לכלכלה מאקרו
 • סטטיסטיקה לכלכלנים א'

 

לרשימה המלאה שנה א

שנה

ב

 • מיקרו כלכלה א'
 • מאקרו כלכלה א'
 • מימון הפירמה א'
 • מבוא לחקר ביצועים
 • מיקרו כלכלה ב'
לרשימה המלאה שנה ב

שנה

ג

 • כלכלת ישראל
 • מסחר בינלאומי
 • סמינריון
 • סמינריון/פרקטיקום
 • קורס בחירה מתקדם
לרשימה המלאה שנה ג
יצירת קשר עם רכזת החוג לכלכלה

יצירת קשר עם רכזת החוג לכלכלה

דוא"ל טלפון
חן מלכה - רכזת החוג לכלכלה 04-9015217