לימודי לוגיסטיקה


לוגיסטיקה, כמו ניהול שרשרות אספקה או ניהול ביצועים הינו נדבך מרכזי בתהליך של הפיכת מוצר (או שירות) מרעיון גולמי ועד להגעתו לנקודת המכירה לצרכן, תוך שימוש באופטימיזציה כמותית. שיטות אלה נמצאות בראש סדר העדיפויות של יצרני מוצרים לסוגיהם השונים. חלק גדול ממשאבי הארגון מוקדש לתהליכי פיתוח, ייעול שרשרת האספקה והטמעת שיפורים במוצר.
לימודי לוגיסטיקה מאפשרים לכם לצבור ידע מקצועי עשיר במהלך הלימודים האקדמיים שלכם ולזכות בהכשרה ברמה הגבוהה ביותר
.

תואר ראשון בלוגיסטיקה *

.B.A בלוגיסטיקה במסלול דו-חוגי (בשילוב עם ניהול או כלכלה)
 
ראש החוג: ד"ר גיל כהן
 
לימודי הלוגיסטיקה בבית הספר לניהול באקדמית גליל מערבי מורכבים מקורסי הבסיס, אשר יקנו לכם כלים יישומים להתמודד עם חשיבה כמותית ברמה הגבוהה ביותר, לצד קורסי רכש ועוד. הלימודים לתואר ראשון הינם דו חוגיים ולכן ניתן לבחור קורסים בניהול או בכלכלה. לימודי הלוגיסטיקה מאפשרים לכם ללמוד את אחד המקצועות המעניינים והמתפתחים ביותר בשנים האחרונות. קראו עוד על לימודי הלוגיסטיקה ובחרו את המסלול המתאים לכם.
 

על התכנית ללימודים לתואר בלוגיסטקה :

ניהול לוגיסטי, ניהול מערכות מלאי והפצה של חומרי גלם ומוצרים מוגמרים הפכו בשנים האחרונות לתחומים משפיעים על רווחיות מפעלים וחברות. כתוצאה מכך, ניהול לוגיסטי הינו אחד התחומים המבוקשים ביותר בתעשייה. בזכות ניהול לוגיסטי נכון הצליחו חברות להגיע לרמת מקצועיות גבוהה בתחום הייצור, החיסכון בעלויות והשיווק.
המונח "לוגיסטיקה" הינו שם קוד מקביל לשרשרות אספקה (SUPPLY CHAINS), ניהול ביצועים (OPERATIONS MANAGEMENT), ניתוח סיכונים (RISK ANALYTICS), ו- תורת ההחלטות (DECISION THEORY).
 
לוגיסטיקה, כמו ניהול שרשרות אספקה או ניהול ביצועים הינו נדבך מרכזי בתהליך של הפיכת מוצר (או שירות) מרעיון גולמי ועד להגעתו לנקודת המכירה לצרכן, תוך שימוש באופטימיזציה כמותית. שיטות אלה נמצאות בראש סדר העדיפויות של יצרני מוצרים לסוגיהם השונים. חלק גדול ממשאבי הארגון מוקדש לתהליכי פיתוח, ייעול שרשרת האספקה והטמעת שיפורים במוצר.
 
לימודי לוגיסטיקה ניתנו בעבר בחטיבה האקדמית במכללה והם היו באחריות אקדמית של אוניברסיטת בר-אילן. משנת הלימודים – תשע"ז לימודי הלוגיסטיקה יעוגנו בתוך הפקולטה לניהול במכללה.
 
האופי הכמותי של התכנית יאפשר לבוגרים להשתלב באחד משני מסלולים של המשך. המשך אקדמי או המשך תעסוקתי. מהבחינה האקדמית, האופי הכמותי של התכנית יקנה לבוגרים בסיס אקדמי איתן להמשך לימודים מתקדמים. מהבחינה היישומית - תעסוקתית, התכנית מכשירה את הבוגרים להשתלב בתפקידי ניהול מלאי ורכש במפעלים תעשייתיים גדולים ובינוניים.

תכנית הלימודים בלימודי לוגיסטיקה:

התכנית הינה דו-חוגית. היא משתלבת עם חוג נוסף בפקולטה. כלומר, או החוג לכלכלה או החוג לניהול. מבין שלושת החוגים בפקולטה החוג ללוגיסטיקה הינו החוג בעל האוריינטציה הכמותית ביותר.
מתכונת הלימודים נועדה להקנות לתלמידים ידע כמותי בסיסי וכן, כלים ומיומנויות בתחומי הכלכלה והניהול.
התכנית נועדה להקנות לסטודנטים ידע ישומי בניהול לוגיסטי ובמקביל, להשתלב כאנשי מקצוע כשירים הן במגזר העסקי והן במגזר התעשייתי הציבורי כמנהלים וכיועצים.
 
התכנית בנויה כך שהיא תקנה לסטודנטים ידע אקדמי ויישומי בניהול מערכים לוגיסטיים בארגונים עסקיים ותעשייתיים פרטיים וציבוריים ותאפשר להם לאייש משרות ניהוליות בתחומי הלוגיסטיקה בדרג התיכון של ארגונים גדולים )כגון חברות עסקיות/תעשייתיות גדולות) ומשרות בכירות בארגונים עסקיים/תעשייתיים קטנים.
לתהליך ההכשרה המוצע בתכנית זו יש חשיבות מיוחדת לאזור הפריפריה, שסובל ממחסור במנהלים בעלי הכשרה מתאימה.

אופק תעסוקתי לבוגרי תואר ראשון בלוגיסטיקה:

על בסיס לימודיהם במכללה וקבלת התואר האקדמי יוכלו בוגרי התכנית להשתלב במגזר התעשייתי הפרטי והציבורי, הן בתפקידי ניהול והן בתפקידי מטה.
 
*הענקת התואר מותנית באישור המל"ג

"תואר תואר" בלוגיסטיקה

אנו מזמינים אתכם ללמוד לוגיסטיקה במסלול "תואר תואר", בו תקבלו גם תואר ראשון בכלכלה וגם הסמכה למקצוע לבחירתכם!
 
למידע נוסף על תואר תואר
כתבות מעניינות בנושא לוגיסטיקה

כתבות מעניינות בנושא לוגיסטיקה

תכנית לימודים

בשנה הראשונה ילמדו קורסי בסיס וקורסי ליבה.
בשנה השנייה יילמדו קורסי ליבה וקורסי חובה מתחום הלוגיסטיקה.
בשנה השלישית תתבצע סדנת פרקטיקום מתחום הלוגיסטיקה.
משך הלימודים 3 שנים- 120 נקודות זיכוי.
לפירוט תכנית הלימודים
ד"ר מוטי מרדלר
ד"ר מוטי מרדלר
מרצה בביה"ס לניהול ובחוג לחינוך
לימודי ניהול לתואר ראשון מפי ראש החוג
יצירת קשר עם רכזי ביה"ס לניהול

יצירת קשר עם רכזי ביה"ס לניהול

דוא"ל טלפון
מר אמנון קומלוש 04-9015206
גב' רחל מהרש"ק-נחום ‎04-9015216
גב' ספיר כהן ברג'יק -מזכירת ביה"ס לניהול ‎04-9015392