לימודי לוגיסטיקה


לימודי לוגיסטיקה מאפשרים לכם לצבור ידע מקצועי עשיר במהלך הלימודים האקדמיים שלכם ולזכות בהכשרה ברמה הגבוהה ביותר. התואר הינו תואר דו חוגי אשר משולב עם לימודי  כלכלה או לימודי ניהול. קראו עוד על האפשרויות המקצועיות ואקדמיות שמציע לכם תואר זה

תואר ראשון בלוגיסטיקה *

.B.A בלוגיסטיקה במסלול דו-חוגי (בשילוב עם ניהול או כלכלה)
 
ראש החוג: פרופ' דוד פרי
 
לימודי הלוגיסטיקה מורכבים מקורסי הבסיס, אשר יקנו לכם כלים יישומים להתמודד עם חשיבה כמותית ברמה הגבוהה ביותר, לצד קורסי רכש ועוד. הלימודים לתואר ראשון הינם דו חוגיים ולכן ניתן לבחור קורסים בניהול או בכלכלה. לימודי הלוגיסטיקה מאפשרים לכם ללמוד את אחד המקצועות המעניינים והמתפתחים ביותר בשנים האחרונות. קראו עוד על לימודי הלוגיסטיקה ובחרו את המסלול המתאים לכם.
 

על התכנית:

ניהול לוגיסטי, ניהול מערכות מלאי והפצה של חומרי גלם ומוצרים מוגמרים הפכו בשנים האחרונות לתחומים משפיעים על רווחיות מפעלים וחברות. כתוצאה מכך, ניהול לוגיסטי הינו אחד התחומים המבוקשים ביותר בתעשייה. בזכות ניהול לוגיסטי נכון הצליחו חברות להגיע לרמת מקצועיות גבוהה בתחום הייצור, החיסכון בעלויות והשיווק.
המונח "לוגיסטיקה" הינו שם קוד מקביל לשרשרות אספקה (SUPPLY CHAINS), ניהול ביצועים (OPERATIONS MANAGEMENT), ניתוח סיכונים (RISK ANALYTICS), ו- תורת ההחלטות (DECISION THEORY).
 
לוגיסטיקה, כמו ניהול שרשרות אספקה או ניהול ביצועים הינו נדבך מרכזי בתהליך של הפיכת מוצר (או שירות) מרעיון גולמי ועד להגעתו לנקודת המכירה לצרכן, תוך שימוש באופטימיזציה כמותית. שיטות אלה נמצאות בראש סדר העדיפויות של יצרני מוצרים לסוגיהם השונים. חלק גדול ממשאבי הארגון מוקדש לתהליכי פיתוח, ייעול שרשרת האספקה והטמעת שיפורים במוצר.
 
לימודי לוגיסטיקה ניתנו בעבר בחטיבה האקדמית במכללה והם היו באחריות אקדמית של אוניברסיטת בר-אילן. משנת הלימודים – תשע"ז לימודי הלוגיסטיקה יעוגנו בתוך הפקולטה לניהול במכללה.
 
האופי הכמותי של התכנית יאפשר לבוגרים להשתלב באחד משני מסלולים של המשך. המשך אקדמי או המשך תעסוקתי. מהבחינה האקדמית, האופי הכמותי של התכנית יקנה לבוגרים בסיס אקדמי איתן להמשך לימודים מתקדמים. מהבחינה היישומית - תעסוקתית, התכנית מכשירה את הבוגרים להשתלב בתפקידי ניהול מלאי ורכש במפעלים תעשייתיים גדולים ובינוניים.

תכנית הלימודים:

התכנית הינה דו-חוגית. היא משתלבת עם חוג נוסף בפקולטה. כלומר, או החוג לכלכלה או החוג לניהול. מבין שלושת החוגים בפקולטה החוג ללוגיסטיקה הינו החוג בעל האוריינטציה הכמותית ביותר.
מתכונת הלימודים נועדה להקנות לתלמידים ידע כמותי בסיסי וכן, כלים ומיומנויות בתחומי הכלכלה והניהול.
התכנית נועדה להקנות לסטודנטים ידע ישומי בניהול לוגיסטי ובמקביל, להשתלב כאנשי מקצוע כשירים הן במגזר העסקי והן במגזר התעשייתי הציבורי כמנהלים וכיועצים.
 
התכנית בנויה כך שהיא תקנה לסטודנטים ידע אקדמי ויישומי בניהול מערכים לוגיסטיים בארגונים עסקיים ותעשייתיים פרטיים וציבוריים ותאפשר להם לאייש משרות ניהוליות בתחומי הלוגיסטיקה בדרג התיכון של ארגונים גדולים )כגון חברות עסקיות/תעשייתיות גדולות) ומשרות בכירות בארגונים עסקיים/תעשייתיים קטנים.
לתהליך ההכשרה המוצע בתכנית זו יש חשיבות מיוחדת לאזור הפריפריה, שסובל ממחסור במנהלים בעלי הכשרה מתאימה.

אופק תעסוקתי:

על בסיס לימודיהם במכללה וקבלת התואר האקדמי יוכלו בוגרי התכנית להשתלב במגזר התעשייתי הפרטי והציבורי, הן בתפקידי ניהול והן בתפקידי מטה.
 
*הענקת התואר מותנית באישור המל"ג

"תואר תואר" בלוגיסטיקה

אנו מזמינים אתכם ללמוד במסלול "תואר תואר" בלוגיסטיקה בו  תקבלו גם תואר ראשון וגם הסמכה למקצוע!
 
 
למידע נוסף על תואר תואר
כתבות מעניינות בנושא לוגיסטיקה

כתבות מעניינות בנושא לוגיסטיקה

תנאי קבלה לתואר בלוגיסטיקה

  • ממוצע בגרות 85 ומעלה ובחינה פסיכומטרית בציון 520 ומעלה. או סיום מכינה קדם אקדמית/30+ בממוצע 85 ומעלה וציון פסיכומטרי 520 ומעלה. או תעודת סיום תיכון שקולה מחו"ל ובחינה פסיכומטרית בציון 520 ומעלה.
  • מתמטיקה: ציון בגרות ב 4 יח"ל – 60 ומעלה.
  • אנגלית: ציון בגרות ב 4 יח"ל – 60 ומעלה.
  • מועמדים בעלי ניסיון עבודה רב בתחומים כלכליים – פיננסיים, יוכלו להגיש מועמדות ללימודי התכנית ללא עמידה במבחן הפסיכומטרי ומידת התאמתם לתכנית תיבחן ע"י ועדת קבלה.
  • בעלי תעודת בגרות או חלופותיה בציון 85 ומעלה ודיפלומת הנדסאי או מועמדים בעלי ניסיון ניהולי משמעותי יוכלו להתקבל לבית הספר לניהול ללא צורך בציון פסיכומטרי

תכנית לימודים

בשנה הראשונה ילמדו קורסי בסיס וקורסי ליבה.
בשנה השנייה יילמדו קורסי ליבה וקורסי חובה מתחום הלוגיסטיקה.
בשנה השלישית תתבצע סדנת פרקטיקום מתחום הלוגיסטיקה.
משך הלימודים 3 שנים- 120 נקודות זיכוי.
לפירוט תכנית הלימודים
לימודי ניהול לתואר ראשון מפי ראש החוג
יצירת קשר עם רכזי ביה"ס לניהול

יצירת קשר עם רכזי ביה"ס לניהול

דוא"ל טלפון
מר אמנון קומלוש 04-9015206
גב' רחל מהרש"ק-נחום ‎04-9015216
עירית מיכאלי -מזכירת ביה"ס לניהול ‎04-9015392