דלג לתוכן המרכזי

לימודים לתואר מהבית – להשיג את היעדים שלך בדרכים של המאה ה-21

החיים כפי שהכרנו עד כה השתנו מאוד מאז פרץ לחיינו נגיף הקורונה והרחיק אותנו האחד מהשני. במצב זה, לא פלא שהחלה פריחה של לימודים מרחוק. אם עד לפני זמן לא רב, היו הקורסים המקוונים נדירים יחסית, היום ניתן למצוא סטודנטים רבים שמעדיפים ללמוד לתואר מהבית. מה מעורר בהם את ההשראה להשיג את היעדים האקדמיים שלהם באופן שלא היה מתקבל על הדעת לפני שני עשורים?

ובכן, מבט מעמיק יותר מגלה את היתרונות הברורים שהופכים את התארים המקוונים, כולל השגת תואר שני, לאטרקטיביים ביותר.

יתרון מספר 1: עלויות נמוכות

למידה מקוונת מהבית, יכולה להפחית את ההוצאות הלימודיות תוך צמצום עלויות התחבורה, הדיור והכלכלה. בנוסף, לימודים מקוונים מציעים גמישות, מאפשרים לכם ללמוד בקצב שלכם ולהמשיך לעבוד במשרה מלאה, תוך צבירת מיומנויות חדשות. ואם כבר מדובר על חיסכון כספי, קחו בחשבון שאתם עומדים לבלות שעות רבות בישיבה מול המחשב בשיעורים או בהכנת עבודות אקדמיות, וכדי לשמור על בריאות הגוף ובעיקר הגב שלכם, זה הזמן להשקיע בכסא ארגונומי שיציע לכם כסא מחשב מתכוונן בהתאמה אישית.

יתרון מספר 2: גמישות היא המפתח

אם אתם מתכננים לשלב לימודים עם עבודה, קורסים מקוונים הם הפתרון הנוח ביותר עבורכם. כמובן שעדיין תצטרכו להשקיע עבודה קשה, אבל לימודים מקוונים הם השיטה שתעזור לכם לאזן טוב יותר בין דרישות המוסד האקדמי לבין חיי היומיום שלכם.

כיצד? ובכן:

 • לימוד מקוון מאפשר לכם להחליט איך תשקיעו את משאב הזמן שלכם. למשל: לעבוד את מספר השעות שעליכם לעבוד, לבלות עם הילדים, או ללמוד בזמן שאתם מטיילים בחו״ל. איך, מתי והיכן אתם לומדים – כל אלה תלויים אך ורק בכם.
 • כל אחד לומד בקצב שלו. יש סטודנטית שיכולה להתמודד בנוחות עם ארבעה או חמישה שיעורים ביום אחד, ולעומתה, סטודנט שצריך לעבוד בקצב אטי יותר כדי שיוכל להפיק את המרב מההשכלה שלו. העובדה שלימודים מקוונים מאפשרים לכם לעבוד בקצב המתאים לסגנון הלמידה שלכם, עשויה להיות אחד היתרונות הבולטים של השיטה המקוונת.
 • שיעורים מקוונים מציעים לכם דרך מצוינת לצבור את נקודות הזכות שלכם. בין אם אתם רוצים להרוויח נקודות זכות שיועברו למוסד אקדמי אחר, לקחת כמה שיעורים שיקדמו את הקריירה שלכם או להשלים את כל החובות לקבלת תואר ראשון – לימודים מקוונים אקדמיים מציעים לכם את ההזדמנות לעשות זאת.

אגב, גם אם אתם אמורים לעבור מכינה קדם אקדמית כדי לעמוד בתנאי הקבלה, כדאי לברר אם המכללה מציעה גם אפשרויות מקוונות להשלמת הלימודים במכינה. קחו בחשבון גם את האפשרות לעבור מכינה קצרה שתעניק לכם כלים ללמידה איכותית ותשפר את הסיכויים להתקבל ללימודים.

המכללה עשויה להציע לסטודנטים הלומדים מרחוק גם אירועים קהילתיים בקמפוס באמצעות במגוון פלטפורמות כמו יוטיוב או זום, כדי לארח סמינרים מקוונים, לערוך סיורים וירטואליים או אירועי קמפוס אחרים. בדרך זו תוכלו ליהנות מהחברותא, ועדיין להישאר בבית בכיף שלכם.

יתרון מס׳ 3: המון אפשרויות לטוויית רשת מקוונת (Networking)

מי שמעולם לא למד במסגרת קורס מקוון עשוי לחשוב שמדובר בשיטת לימודים מאוד מבודדת. אבל בעידן הדיגיטלי זה ממש לא נכון.

יצירת חברויות באינטרנט ועבודה מרחוק – הופכות יותר ויותר לנורמה החדשה. השיעורים יאפשרו לכם להתחבר למורים ולתלמידים אחרים, לבנות מערכות יחסים עם אנשים מכול רחבי הארץ (ואולי גם מהעולם), ממש כמו כול רשת מקוונת אחרת.

למשל, קבוצות פייסבוק המנוהלות על ידי סטודנטים או מרחבים ליצירת דיונים כיתתיים, יוצרים תחושה של קהילה בקרב הסטודנטים הלומדים באופן מקוון. המעורבות שלכם בחיי הקהילה תלויה לחלוטין בכם.

ואם תתגעגעו לדרכי הלמידה המסורתיות, תוכלו לקחת גם כמה שיעורים בקמפוס עצמו בנוסף לשיעורים באינטרנט.

יתרון מספר 4: קידום קריירה קיימת

רבים מאלה שבוחרים בלימודים מקוונים הם לאו דווקא סטודנטים לתואר ראשון או שני. למעשה, רבים מהם הם בעלי מקצוע והלימודים המקוונים נותנים להם הזדמנות נהדרת לעדכן מיומנויות ולקדם את הקריירה שלהם.

האקדמיה מספקת רמת לימודים איכותית גם לסטודנטים בקמפוס וגם לסטודנטים באינטרנט. ולכן אפשר למצוא:

 • סטודנטים לתואר ראשון ושני הלומדים בקמפוס, ונעזרים בשיעורים מקוונים כתמיכה וחיזוק הידע בנושאים שהם כבר לומדים.
 • יש סטודנטים שבחרו להשיג תואר מקוון, ולא למדו כלל וכלל בכיתה פיזית בקמפוס האקדמי.

סטודנטים הלומדים באופן מקוון נהנים בשיעורים מהמשאבים הרבים ומתוכן מותאם אישית, ממש כמו הסטודנטים הלומדים בקמפוס עצמו.

בסופו של דבר, לימודים מקוונים באקדמיה יכולים לעזור לכם להתקדם בעבודה הנוכחית שלכם, למצוא עבודה חדשה ואפילו להשתלב במעגל העבודה. אחרי הכול, מה שתבחרו לעשות בתום הלימודים תלוי ביעדים שלכם.

דוגמאות לקורסים המציעים לימודים מהבית

לימודי סייבר ודיגיטל

תכנית הלימודים המקוונת בתחום הסייבר והדיגיטל יכולה לסייע לבנות את ליבת הידע הקשור למערכות מחשב, הליכים ופרקטיקות של אבטחת רשת. תוכנית לימודים זו מציידת את הסטודנטים בכלים לתכנון וליישום אסטרטגיות אבטחה להפחתת סיכונים ולשיפור ההגנה על המידע, הנכסים והמערכות של הארגון.

לימודי ניהול ומנהל

לימודים מקוונים בתחום הכשרות מנהלים ומנהל מציעים גמישות לאנשים עובדים ולמנהלים עסוקים. תכניות הלימוד בתחום הניהול והמנהל מציידות את הסטודנטים בידע ובכלים שיעזרו לארגונים לשפר את איכות הניהול שלהם.

הלימודים עשויים לשלב בין למידה חווייתית לבין אמון (Coaching) למנהלים, במטרה ליצור תכניות לימוד מיוחדות שיאפשרו למנהלים לפתח ידע, מיומנויות וגישות חדשות.

הכשרת מנהלים נועדה לסייע בבניית חוש עסקי ואינסטינקטים שיבטיחו צמיחה אישית וכישורי מנהיגות עסקית ברמה גבוהה. הכשרת המנהלים כוללת הצבת שאלות חזקות או קביעת משימות בצורה של למידה חווייתית ופיתוח גישות חדשות למגוון מצבים.

הכשרת מנהלים יכולה לפעול לקראת מטרות מקצועיות ספציפיות, כגון:

 • הסבה מקצועית לקריירה חדשה
 • שיפור כישורי התקשורת
 • ניהול ביצועים
 • אפקטיביות בתוך הארגון
 • ניהול שינויים אישיים ומקצועיים
 • שיפור החשיבה האסטרטגית
 • ניהול קונפליקטים
 • יצירת צוות עובדים חזק ואפקטיבי

לימודי עיצוב ואומנות

כשאנשים יוצרים נאבקים בעידן הקורונה כדי למצוא איזון בין חיבור למרחק, הם מרגישים דחף ליצור וללמוד טכניקות חדשות, כולל השתתפות בלימודי עיצוב ואומנות מקוונים. ולמרות הגישה המוגבלת לחומרים ולמרחב, רובם נוטים להשתמש במספר עצום של חוויות דיגיטליות בצורה של קורסים מקוונים, סטרימינג בשידור חי, סדנאות וכנסים מקוונים שמאפשרים להם ליצור קשר עם קהלים שונים.

בעוד שחלק מהאומנים יוצרים ומשנים יצירות המגיבות ישירות לאירועים המתפתחים בתקופת נגיף הקורונה, אחרים, בוחרים לבחון מחוזות חדשים של אפשרויות. מצב זה בולט במיוחד בעולם האמנות שבו הפכו שיעורים מקוונים למגמה של לימודי אומנות.

למידה מקוונת היא לא מושג חדש והיא קיימת בעולם מספר שנים בעיקר בזכות הנוחות שהיא מציעה ללומדים. שיעורים מקוונים, גם בתחום האומנות, נמצאים היום בכול מקום והם נגישים לכולם. עם זאת, מומלץ להתעדכן לגבי המדיה בה תידרשו להשתמש לפני כל שיעור, כי זה עשוי להשפיע באופן משמעותי על הצלחתכם הכוללת בקורס.

לימודי רפואה משלימה

לימודי רפואה משלימה עוסקת בפרקטיקות ובמוצרים רפואיים שלא נמצאים בעולם הטיפול הקליני הקונבנציונלי. רפואה משלימה כרוכה בשימוש בפרקטיקות רפואיות לא קונבנציונליות בנוסף לטיפול הסטנדרטי. זאת, לעומת הרפואה האלטרנטיבית המשמשת במקום הרפואה המסורתית. דוגמה לרפואה המשלימה היא הטיפול בדיקור סיני כדי להפחית תופעות לוואי של טיפול בסרטן.

הלימודים בתחום הרפואה המשלימה מבוססים על הבנה עמוקה של הגוף כיחידה אחת (גוף ונפש) שמובילה לריפוי הוליסטי של המטופל. לימודים אלה כוללים מגוון קורסים לבחירתכם, כגון: רפלקסולוגיה, טיפול בעיסוי, טיפול בשמנים ארומטיים, תרפיה באומנות, פוטו תרפיה או טיפול בשיטת NLP.

לימודי חשבונאות ופיננסים

ללימודים מקוונים אלה יש יתרונות משמעותיים, כגון:

 • לא משנה מה קורה במשק, לימודי חשבונאות ופיננסים תמיד יאפשרו לכם למצוא תעסוקה.
  • אם אתם כבר עובדים בתחום, הגדלת הידע באמצעות תכנית לימודים מקוונת יכולה להיעשות בזמן שנוח לכם.
  • אם אתם רק מתחילים ללמוד את הנושא, תוכלו לצבור ניסיון בעבודה בתפקיד התחלתי, ולפתח את הכישורים והמיומנויות שלכם באמצעות הלימודים המקוונים.
 • קורס יסוד בחשבונאות ופיננסים יעניק לכם את בסיס הידע הנדרש בנושאים כמו: דיני מס, הנהלת חשבונות, הגשת מס ועוד.
 • אם אתם עובדים כמנהלי חשבונות במשרה מלאה, הרשמה לתכנית לימודים מקוונת תוכל לעזור לכם להגדיל את המיומנויות והידע בשעות הפנאי שלכם.
 • אם אתם מתכננים קריירה כרואי חשבון, עליכם לצפות שבסיום הלימודים ולאחר שהתקבלתם לעבודה, הקריירה שלכם תתרחש במידה רבה באינטרנט. לכן, הבחירה בלימודי חשבונאות מקוונים, היא לגמרי הגיונות. כל ההיבטים של תכניות הלימודים המודרניות בחשבונאות, מתמקדים בבדיקת מידע, בביצוע מחקר ובשימוש ביישומים מקוונים. אלה למעשה מאפייני הסביבה שבה תתקלו כחשבונאים חדשים, עם כניסתכם לעולם התעסוקה. לכן, טוב שתוכלו להתרגל אליה על ידי בחירה בתכנית לימודים מקוונת בחשבונאות ופיננסים.

אז אם אתם אנשים אנליטיים שמסתדרים מצוין עם עולם המספרים והתחום הפיננסי, לימודי חשבונאות ופיננסים הם כנראה התחום שיבטיח לכם קריירה משגשגת ויציבה.

לימודי שפות

אם יש לכם כישרון מיוחד לקליטת שפות זרות, יתכן שקורס מקוון ללימודי שפות יכול להתאים לכם.

עם הגלובליזציה ותעשיית הסחר שהופכת ליותר ויותר בינלאומית – הגבולות בין המדינות נוטים היום להיעלם. לכן, דיבור בשפה שנייה אינו סתם יתרון אלא יתרון הכרחי. בימינו, משרות הדורשות שליטה במספר שפות הופכות נפוצות ביותר.

אבל דיבור בשפה מועיל לא רק לקריירה שלכם, יש לו גם השפעה ברורה על חיי החברה, ועל יכולת ההסתגלות לתרבות שונה. לימודים אלה מהווים גם אימון מעולה למוח שלכם! בקיצור, אתם כבר מבינים שיש המון סיבות בגינן כדאי לכם ללמוד שפה זרה.

אבל, זה לא כל כך פשוט. לשם כך יהיה עליכם להשקיע זמן, כסף ואנרגיה רבה, כי מדובר בתהליך למידה אמתי וארוך טווח. למרבה המזל, לימודי שפה זרה באינטרנט הם פתרון אידיאלי עבור אלה שלא רוצים להקדיש ללימודים אלה מאה אחוז מזמנם. היום, כל אחד יכול לבחור ללמוד שפה זרה באינטרנט בכול שעה שנוח לו ומכול מקום שבו הוא נמצא.

ללימודי שפה זרה באינטרנט יש מספר יתרונות, כגון:

 • למצוא בקלות מורה ששפת האם שלה היא השפה הזרה שאתם מבקשם ללמוד.
 • ללמוד שפה זרה במחיר נמוך יחסית.
 • גישה לאינספור מקורות וכלים.
 • ללמוד תוך כדי שאתם עובדים, מבלים עם המשפחה ועוסקים בעיסוקים אחרים.

לבסוף, לימודים מהבית מציעים לכם לקבל השכלה איכותית, לא משנה היכן אתם גרים או עובדים כרגע. הלימודים מאפשרים לכם לשפר את פוטנציאל ההשתכרות שלכם ולקבל בקלות את הידע והכלים הנדרשים כדי לנהל קריירה מצליחה בכול תחום שתבחרו ללמוד.

 

אולי יעניין אותך גם?