מחקר


ברוכים הבאים למדור המחקר שלנו.
ניתן להגיע לקולות קוראים למחקרים בתחומים השונים, לקרוא על מרכזי המחקר ולעיין גם ברשות המחקר ובמעבדת השימור. אנחנו נמצאים לרשותכם כדי שתפיקו את המירב מהמחקר שלכם.
מחקר

מחקר

מחקר וקידום הידע הינם בליבת העשייה של המוסד האקדמי. המכללה האקדמית גליל מערבי רואה חשיבות רבה לפיתוח הפעילות המחקרית של הסגל האקדמי כחלק מתפיסת המצויינות של המכללה כגוף הפועל ליצירת ידע מדעי חדש, מתוקף חזונה להעצמה כלכלית ותרבותית של הגליל ולמטרות פיתוח ההוראה ופיתוח איכותני ומקצועי של חברי הסגל.
במכללה האקדמית גליל מערבי פועלים שני מרכזי מחקר ומעבדת שימור לצד רשות מחקר שמטרתה פיתוח ותמיכה בפעילות המחקרית המתנהלת במכללה. 
מרכזי המחקר

מרכזי המחקר

המרכז לאוריינות

בראשות הפרופ' ורד וקנין-נוסבאום
המרכז לאוריינות עוסק במחקר של יכולות הלמידה: קריאה, כתיבה, חשבון ושימוש במחשב. המרכז לאוריינות  פרוייקט רחב היקף בעכו לאיתור תלמידי בתי ספר יסודיים הסובלים מלקויות למידה וטיפול בהן. הפרוייקט מלווה בבקרה איכותנית ובמחקר אורך בפרוייקט. לוקחים בו חלק סטודנטים וחוקרים בחטיבה ללקויות למידה.

 

המרכז לחקר השלטון העותומני בארץ ישראל

בראשות הפרופ' דוד קושניר.
מרכז זה הוקם לצד החוג ללימודי שימור במכללה ומתוך הכרה בעברה של העיר עכו, כעיר נמל חשובה בים התיכון. בנוסף לכנסים ומחקרים, יקים המרכז ארכיב  לתקופה העותומנית בארץ ישראל, שצפוי לשמש חוקרים בתחום מכל העולם ויציב את המכללה כמרכז מחקרי חשוב של התקופה. 
 

המרכז לחקר ילדים ונוער בסיכון

בראשות ד"ר חגית תורג'מן וד"ר ראובן יעקב.
המרכז הוקם במכללה  כחלק משיתוף פעולה בין החוג לקרימינולוגיה (לימודי B.A) לתכנית הלימודים העוסקת בטיפול בילדים ונוער בסיכון (לימודי תעודה).
במרכז מתנהלים מספר מחקרים.
למידע נוסף על המרכז לחקר ילדים ונוער בסיכון לחצו כאן

מעבדת שימור

בראשות ד"ר רינה וסרמן.
מעבדת השימור נמצאת במכללה ומשמשת כמקום מחקר, התנסות מקצועית, השתלמויות ועוד.
למידע נוסף על מעבדת שימור לחצו כאן