מכינות 30+


מכינת 30+ מאפשרת למי שהגיעו לגיל שלושים ומעלה ואין ברשותם בגרות מלאה, להשלים את הלימודים הנדרשים כדי להתחיל בלימודים 
לתואר ראשון. המכינה מתקיימת במשך סמסטר אחד.

הכנה ללימודים אקדמיים לבני 30 ומעלה

הכנה ללימודים אקדמיים לבני 30+ שלא עומדים בתנאי הקבלה למסלולים אקדמיים.
 
"תמיד רציתי לממש חלום ישן" ,אומרת ורד דהן, "אני בת 42, ותמיד רציתי ללמוד אבל עקב לחצי היומיום של עבודה, בית וילדים לא הגעתי לזה. זה תמיד ישב לי בראש וידעתי שמתי שהוא אעשה את זה. את לימודי התיכוניים סיימתי עם בגרות חלקית וחסרה לי הבחינה באנגלית, מכינה קדם אקדמית של 30+ היתה אופציה נהדרת מבחינתי להתחיל וללמוד. אחרי 20 שנה שלא למדתי, הלימודים במכינה הכניסו אותי לתלם. בסיום המכינה כבר היה לי ברור לגמרי שאמשיך ללימודים לתואר ראשון". ורד סיימה את המכינה בהצלחה רבה ובשבוע שעבר החלה את לימודיה לתואר ראשון במכללה האקדמית גליל מערבי במסלול משולב של לימודי משאבי אנוש וסוציולוגיה.

גם חן אוחיון, בן 36 מנהריה, התקדם בעבודתו במשך השנים אבל הרגיש שהתואר חסר לו ומעכב את התקדמותו. "הייתי צריך לקחת החלטה", הוא מספר, או שאני ממשיך לדשדש או שאני עושה מעשה ומתחיל בלימודים לתואר אקדמי. החלטתי שאני לוקח את עצמי בידיים ומתחיל ללמוד. לא שהיה קל יש לי משפחה עם שני ילדים לפרנס , אבל התחלתי את הלימודים במכינה קדם אקדמית של 30+ והיום אני סטודנט מהמניין במכללה האקדמית גליל מערבי במסלול משולב!".

ורד וחן הם חלק מקבוצה גדולה של בוגרי מכינת 30+ שהחלו השנה את לימודיהם האקדמיים. הלימודים במכינה מספקים לסטודנטים הכנה מיטבית להתמודדות עם הלימודים האקדמיים ועל כך מעידים האחוזים הגבוהים של בוגרי המכינה שהתחילו השנה ללמוד לתואר ראשון במכללה. המכינה מאפשרת אופק אקדמי לאוכלוסיה שלא התפנתה עד כה משיקולים משפחתיים, כלכליים או אחרים ללמוד במוסדות להשכלה גבוהה, גורם המסייע בהשמה מקצועית ובהעלאת רמות השכר. מסקר שערך "מכון עשת – שירותי הדרכה ומחקר" עבור המכללה האקדמית גליל מערבי בשנת הלימודים הקודמת, בקרב תלמידי המכינה המיוחדת 30+, עולה כי 88% ימליצו לחבריהם ללמוד במכללה וכי 87% מהסטודנטים מרוצים מאוד מאיכות ההוראה במכינה, 81% נוספים ציינו כי לצוות המורים חשוב מאוד שיצליחו.

חן מוסיף : "לאלה המתלבטים עדיין אם ללמוד או לדחות, אני רוצה להגיד שאם יש לכם את האפשרות אז לכו על זה, עדיף מאוחר מבכלל לא".

 

תכנית הלימודים 

  • אנגלית
  • מבוא לסטטיסטיקה / מתמטיקה
  • אוריינות אקדמית
  • שני קורסים במדעי החברה והרוח
  • משך הלימודים : כסמסטר אחד, 4-5 חודשים
  • תנאי קבלה : ראיון קבלה, בני 30+, 12 שנות לימוד.
  • מועדי פתיחה : ספטמבר, ינואר ומאי 

לחצו כאן וקראו מידע נוסף על המכינות במכללה האקדמית גליל מערבי.