התחומים המבוקשים ביותר ללימודי תואר שני

אם אתם מעוניינים ללמוד תואר שני אתם חייבים לדעת איזה המקצוע מתאים עבורכם ולשאיפות שלכם.

אמנם תואר שני יכול לפתוח לכם אופקים בכל מקרה אך חשוב לזכור כי אם לא בוחרים נכון יכול להיות שתתאכזבו לגלות שהכלי הזה לא יעיל עבור הגשמת המטרות שלכם. אז מה כדאי ללמוד לתואר שני?

 

תואר שני במנהל עסקים

אחד התארים הכלליים ביותר אך אלו שיכולים לעזור לכם יותר מכל דבר אחר הוא תואר שני למנהל עסקים. לרוב מתאים לסטונדטים שסיימו תואר ראשון בלימודי ניהול תואר שני במנהל עסקים יכול לפתוח לכם את הדלת שאתם צריכים כדי להיכנס לעסקים או להיות מנהלים בכירים. כמובן שיש הבדל בין תואר שני במנהל עסקים לאדם עם ניסיון בתחום או ניסיון בניהול לבין אדם ללא ניסיון וזה דבר שחושב לזכור אך כל זאת תואר כזה נותן לכם דלתות רבו שהפתיחה שלהם תלויה בעיקר בכם. תואר שני במנהל עסקים יכול להיות מעניין מאוד והוא גם יכול להיות קל מאוד מבחינת לוח הזמנים לפי מוסד הלימוד בו תבחרו.

 

תואר שני בתכנון ערים

יש אנשים שחולמים להיות אדריכלים או מהנדסי בניין בלי שהם חושבים על האפשרות להיות מתכנני ערים. תכנון ערים זו אחת המשימות הקשות אך המספקות ביותר שיש ואם יש לכם תואר שני בתכנון ערים אתם יכולים להתחיל בעבודה. כמובן שיש צורך גם כאן בשנות ניסיון רבות וכמובן להרשים מבחינה מקצועית כי מספר התקנים לעבודות אלו קטן מאוד אך בכל זאת אם יש לכם את זה, אף אחד לא יעצור בעדכם. מה שכן אתם חייבים לזכור שתואר זה לא פשוט ולא כל מי שעוסק בתחום יכול להתאים לו. כיום תואר זה יכול להיות רווחי מאוד ויש בו הרבה עבודה בעיקר בזכות פרויקט תמ”א 38

תואר שני במשפטים

תואר שני במשפטים יכול להקפיץ בכמה מונים את הקריירה שלכם כעורכי דין. בסופו של דבר עורך דין מוצלח יכול להסתפק בתואר ראשון כי הוא צריך נחישות למטרה וכמובן עבודה יסודית ומנוהלת יחד עם יצירתיות. עם זאת אם יש לכם תואר שני במשפטים אתם יכולים להרשים יותר, להתקבל למשרדי עורכי דין מוכרים יותר וגם להתקדם הלאה ולהיות יום אחד שופטים. חשוב לזכור כי תואר שני במשפטים לא נחשב לקשה כמו תואר ראשון ואין לו בחינה לשכה בסוף הדרך, בחינה שנחשבת לאחת הקשות ביותר שיש כיום, אך אין לזלזל כלל וכלל בלמידה הזו שדורשת מוטיבציה רבה תוך כדי עבודה.

 

תואר שני פסיכולוגיה

מי שרוצה להיות פסיכולוג צריך ללמוד 4 שנים פסיכולוגיה ולאחר מכן להמשיך התמחות מתאימה. לעומת זאת מי שלומד תואר שני בפסיכולוגיה יכול למצוא את עצמו בעמדת יתרון משמעותית גם במציאת עבודה לאחר מכן וגם בגיוס לקוחות אם יבחר לעבוד באופן עצמאי.

כמו כן תואר שני בפסיכולוגיה כולל גם מחקר וזה דבר חשוב במיוחד למי שמעוניין להשתלב במחקרים שונים או להרצות בהמשך בכל מיני מקומות החל ממכללות ואוניברסיטאות ובמקומות אחרים. תואר שני בפסיכולוגיה יכול להיות קשה מאוד וחשוב לרצות אותו במאה אחוזים כדי לדבוק במטרה.

תואר שני בחינוך והוראה

תואר שני בחינוך והוראה יכול גם הוא לקדם אתכם ולהיות ממש קרש קפיצה אל עולם החינוך אך עם זאת חשוב לזכור שלא מדובר בתואר קל. לרוב מתאים לסטודנטים שסיימו את מסלול לימודי חינוך כתואר ראשון.

באופן כללי מקצוע ההוראה והחינוך יכול להיות קשה מאוד והוא גם שואב אל תוך העולם הזה אך בכל זאת יש בו סיפוק אדיר, אך תואר שני יכניס אתכם אליו עמוק יותר וזה דבר שחשוב שתדעו.

בכל זאת תואר שני בהוראה וחינוך נפוץ ממש כמו תואר שני בפסיכולוגיה או תכנון ערים כיוון שאנשים שמתעסקים בנושא אוהבים אותו מאוד. כמו כן גם אנשים שעוסקים בתחומים אחרים יכולים ללמוד תואר ני בחינוך ולהתעסק בהוראה בכל מיני וריאציות.

תואר שני בסיעוד

תואר שני בסיעוד יכול לקדם אתכם מאוד ואתם יכולים ללמוד אותו גם אם אתם לא מתעסקים בסיעוד. תואר שני בסיעוד שונה מהסבה בסיעוד ואנו בכוונה מדברים על ההבדלים ביניהם כי אנשים רבים עושים הסבה לסיעוד כי יש במקצוע עבודה רבה ושכר נאה במיוחד.

עם זאת חשוב לזכור כי תואר שני בסיעוד כמו המקצוע עצמו שואב אתכם אל העולם הזה והוא לא קל בכלל, לא מבינה מקצועית, לא מבחינה פיזית וכמובן גם לא מבחינה מנטלית.

לתואר שני בסיעוד לא כל אחד יכול להתקבל בדומה לתארים שניים אחרים וכמובן גם לא ניתן לעבור אליו מכל תחום אך המקצוע מאתגר ומושך מאוד.

תואר שני בייעוץ ארגוני

אחד התארים שאפשר ללמוד מכל מיני תחומים הוא תואר שני בייעוץ ארגוני. יש לא מעט אנשים שיש להם יכולות ארגון וניהול מדהימים אך הם לא יכולים לנצל אותם במקום העבודה הנוכחי שלהם או אפילו במקצוע הנוכחי שלהם.

לכן תואר שני בייעוץ ארגוני יכול לפתוח לכם את הדלת שחיכיתם שתיפתח בפניכם כל כך הרבה זמן ולהכניס אתכם אל העולם הזה.

מיכולות וכישורים בסיסיים תוכלו להתפתח ולעבוד בארגונים גדולים וקטנים באחד המתארים המגוונים והיצירתיים ביותר שיש ולעזור לעסקים שונים להתייצב ולשנות מתודולוגיה אם יש בזה צורך.

תואר שני בתקשורת

תואר שני בתקשורת יכול להתאים לאנשים שמעוניינים להרחיב את הידע שלהם וליצור קורות חיים מרשימים יותר בעיקר אם הם מגיעים מהתחום. למשל תואר בקולנוע יכול להיות רלוונטי יותר אם תלמדו תואר שני בתקשורת וכך תוכלו לממש את עצמכם יותר בתחום.

תואר שני בכלכלה

אז נכון שכלכלה היא לא מקצוע נפוץ ואהוד כל כך אך בכל זאת רבים לומדים אותו. שלא כמו בתואר בתכנון ערים שהפך להיות מבוקש בגלל פרויקט תמ”א 38 או ייעוץ ארגוני בגלל העידן הנוכחי, כלכלה תמיד תהיה חשובה כי לא משנה מה נעשה וכיצד העולם ייראה הכסף הוא זה שמדבר וקובע מה בעצם קורה. לימודי בכלכלה יכול להתאים לאנשים מכל מיני תחומים החל מאנשים שלמדו תואר בחשבונאות ועד אנשים שלמדו משפטים. תואר שני בכלכלה מעניין מאוד ואנשים רבים לומדים אותו גם להשכלתם האישית ולא לצרכים תעסוקתיים.

תואר שני במדיניות ציבורית

אולי מדיניות ציבורית נשמע לכם כמו נושא לא מעניין אך אנשים רבים מגלים בו עניין רב כיוון שהוא משפיע על החיים של כולנו. תואר שני במדיניות ציבורית אמנם לא מוכר כמו השאר אך אנשים רבים נחשפים אליו בימינו בעיקר בגלל המצב הפוליטי בארץ ובגלל השחיתות הרבה שיש במגזר הציבורי. תואר שני במדיניות ציבורית יעזור לכם להבין את המערכת ולרכוש את כל הכלים לעבודה בתחום.

תואר שני בממשל ופוליטיקה

תואר שני בממשל ופוליטיקה לא תמיד יעניין כי אנשים רבים לא מתעניינים בפוליטיקה באופן כללי. עם זאת מי שמתעניין ויש הבה כאלו, ימצאו עניין רב וגם תעסוקה בתחום שתמיד צריך אנשים חרוצים עם מוחות יצירתיים. התואר נחשב למעניין במיוחד כי הוא תמד אקטואלי אך מתאים למי שיש שאיפות פוליטיות כלשהן.

אולי יעניין אותך גם:

שילוב עבודה ולימודים

כך תעברו את הסמינריון בשלום

מה כדאי ללמוד? טיפים לבחירת מסלול לימודים

תואר אחרי גיל 30