כנס מנהיגות בעידן החדשנות

כנס מנהיגות

הכנס התקיים ביום ה', י' בסיוון תשע"ה, 28.5.15
 
כ-300 מנהלי משאבי אנוש מהחברות הבולטות במשק השתתפו בכנס "מנהיגות בעידן החדשנות", שנערך בבית ספר לניהול במכללה האקדמית גליל מערבי, במטרה להבין כיצד ניתן למקסם את ההון האנושי שבארגון.

"אני לא צריך גאונים, אני צריך אנשים שיודעים לעבוד בצוות ולא מפחדים לטעות או להיכשל" (מיקי שטראוס) כך הסגירה, בדברי הפתיחה בכנס, רעיה שטראוס את אחד מהעקרונות המנחים, בחברת שטראוס, בגיוס ושימור העובדים.

לאורך הכנס המחישו מומחים, בעלי שם בניהול עובדים, באמצעות דוגמאות פרקטיות, משחקים, סימולציות ואפילו דיאלוג עם הקהל כיצד ניתן לייעל תהליכי עבודה בכל הקשור למרכיב האנושי.

איקה אברבנל, משנה למנכ"ל בזק וסמנכ"ל בחברת טבע לשעבר, הספיק ב-35 דקות ממצות להעביר קורס מזורז בניהול משברים מול ועדי עובדים כשהדגים כיצד ניתן לפתח הקשבה בין הנהלת החברה לבין הוועדים ו"לנטרל את מרכיבי האגו".

במסגרת רב שיח שכותרתו "מנהיגות פורצת דרך" הסבירה סמנכ"לית שרות לקוחות של חברת אל-על כיצד מייצגים ומהווים עובדי החברה את "מותג" במחויבותם המקצועית והאישית וכיצד מטפחות חברות מסוגה של אל-על סנטימנטים אלו בקרב העובדים.
 
מנכ"לית חברת אלפא אומגה, רים יונס, חשפה את הקשיים שבניהול חברת סטארט-אפ ערבית. החל מחבלי הלידה, גיוס המשקיעים וכלה באחריות כלפי עובדי החברה.

את הכנס נעלה פרזנטציה בהשתתפות סטודנטים של החוג לתאטרון אשר הציגו מעל הבמה סצנות הלוכדות סיטואציות דרמטיות בין עובדים בתוך הארגון בוורסיות שונות, כאשר הקהל מהווה שותף פעיל.

את הכנס הנחו ראש בית הספר לניהול פרופ' יעקב הורניק וד"ר אתי פז.