קורס פרופילאות יישומית

פרופילאות פלילית- בניית פרופיל חשוד

 
רקע:
פרופילאות יישומית מקורה בתחום הקרימינולוגיה. תכליתה העיקרית היא איתור ותשאול מיטבי של אנשים החשודים בביצוע עבירה, זאת באמצעות ניתוח מקדים של זירת עבירה ופרטי העבירה עצמה, מתוך הנחה מוקדמת שזאת "מספרת״ על אישיות העבריין, התנהגותו, מניעיו ומאפייניו. כלי העבודה העיקריים בתחום הפרופילאות עוסקים רובם ככולם באבחון וזיהוי טיפוסי התנהגויות ולפיכך התגבשה זה מכבר הבנה לפיה כלים אלו עשויים לסייע בידם של העוסקים בתחום משאבי אנוש, בדגש על מיון ובדיקת התאמה לעבודה בארגונים וחברות, שימור ותחזוקת כוח אדם בארגונים.
 
מטרת התכנית:
משתתפי התכנית ירכשו כלים מגוונים מתחום הפסיכולוגיה, קרימינולוגיה והייעוץ הארגוני, לצורך ביסוס וחיזוק משמעותי למקצועיותם בתחום עיסוקם. העוסקים בתחום הפשיעה וכן אלו העוסקים בתחום משאבי אנוש ירכשו ידע נרחב שיספק הבנה והכרות יישומית ומקיפה עם כלי מיון, אבחון, זיהוי של חשודים בעבירה או לחלופין מיון מיטבי של כוח אדם, תוך התאמה למאפייני הארגון וצרכיו.
 
קהל יעד:
התכנית מיועדת לעוסקים בתחום הפלילי בהיבט של טיפול או אכיפה וכן לעוסקים במשאבי אנוש, גיוס, שימור, מיון ותחזוקת כוח אדם.
 
בין הנושאים הנלמדים:
יסודות הפרופילאות, שפת גוף, זיהוי שקרים - רמיה וזיהוי פנים, הערכת מסוכנות, תקשורת בין- אישית - אמפטיה, מיון וניבוי התנהגות עבריינית, הארגון כזירת פשע, איתור מידע ברשת ועוד.
 
תנאי קבלה:
תואר ראשון (B.A) במדעי החברה/ההתנהגות וסטודנטים שנמצאים בשנת הלימודים השלישית (האחרונה) לתואר.
 
מבנה התוכנית:
200 שעות אקדמיות, פעם בשבוע אחה״צ.
 
תעודה:
לבוגרי המסלול שיעמדו בדרישות הקורס ובמטרותיו תוענק תעודת ״פרופילאות יישומית״ מטעם היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של המכללה האקדמית גליל מערבי.