מועדון חדוות הדעת נפתח מחדש

מועדון חדוות הדעת הינו מועדון הרצאות חברתי, תוסס ודינמי הפועל למעלה מעשור במכללה האקדמית גליל מערבי. המועדון נותן מענה לאוכלוסייה הוותיקה ומוכיח שהגיל השלישי יכול להיות תקופה נהדרת של פריחה ומימוש מאוויים וחלומות. המועדון מציע תכנית שנתית של פעילות משמעותית ועשייה מגוונת שעיקרה ליצוק תוכן איכותי וחוויתי לשעות הפנאי. המועדון פתוח גם לקהל הרחב.

הפעילות כוללת: הרצאות, קטעים מוסיקליים, סיפורים אישיים מרתקים, כיבוד קל ואירוח נעים.

 

מנויי המועדון נפגשים אחת לחודש,

באודיטוריום לימודי הסביבה, קומה 2.

תחילת מפגש בשעה 17:30

הרצאה מס' 1

בואו איתי לבחור לראות את הטוב

15.11.2022

בעקבות תאונת דרכים קשה הייתי מרוסקת, בכיסא גלגלים, בקרקעית. התחלתי לשאול את עצמי מה חשוב לי בחיים. בחרתי לצמוח מהמשבר לחיים של שמחה אושר ומוסיקה. אני מזמינה אתכם למופע-הרצאה, מסע בין תובנות ומנגינה. “לבחור לראות את הטוב” הוא חוויה ייחודית ומעצימה. הקהל מקבל כלים לזיהוי חסמים המעכבים אותנו ומתוודע לפסיכולוגיה החיובית, המסייעת לבחור לראות את חצי הכוס המלאה ולהתמקד במה שבאמת חשוב. במופע ההרצאה אני משלבת שירים מקוריים שלי, שירים מוכרים וכלים יישומיים מהפסיכולוגיה החיובית, השזורים יחד בסיפור האישי שלי של צמיחה ממשבר. מיכל זאבי וינטר זמרת ויוצרת, יועצת חינוכית בוגרת החינוך היצירתי, מדריכת הורים (אדלר), מפתחת תוכן ביחידה לתוכניות מניעה והתערבות בשפ”י, מנחה מטמיעה ומדריכת כישורי חיים, חוסן, משמעות ולמידה חברתית רגשית לצוותים וארגונים וחסידת החשיבה החיובית כדרך חיים.

מרצה: מיכל זאבי וינטר

 

הרצאה מס' 2

האם הרוצח חף מפשע? סודות מחדר החקירות

13.12.2022

הצטרפו אלינו למסע מרתק אל מאחורי הקלעים של עולם החקירות, המודיעין והבילוש ועל הנעשה במוחו של החוקר. והפעם – האם הרוצח חף מפשע? סיפור בלשי אמיתי, מותח ועוצר נשימה, שמסופר מזווית החוקר, על פענוח תעלומת מותו של מפקד מוצב בגבול ישראל לבנון, שנהרג מפיצוץ מסתורי באישון לילה. עד כמה דומות טענות החפות של מי שהורשע ברצח הקצין ונידון למאסר עולם, לטענותיו של רומן זדורוב? המרצה סא”ל במיל צביקה קרוכמל, לשעבר מפקד היחידה המרכזית לחקירות מיוחדות של מצ”ח וכיום מרצה ומספר סיפורים באירועים חברתיים, ארגונים וחברות, מכללות ועוד, עסק במשך עשרות שנים בעולם החקירות והבילוש.

מרצה: סא”ל במיל צביקה קרוכמל

הרצאה מס' 3

קובה-מהפכה בקצב הסלסה

10.01.2023

מסע מצולם, מופלא ומרתק של מעוז הקומוניזם האמריקאי היחיד והמיוחד. מבירת המהפכה הוואנה, דרך ערים מתפוררות ומכוניות עתיקות, הסיגרים המפורסמים והשקיעות המרהיבות. כור ההיתוך האנושי, המגוון והמרתק בעולם לצד הארכיטקטורה העשירה והסלסה הבוערת. מסע בעקבות מורדים מזוקנים ועגלות חציר עצלות. מסע המספר את סיפורו של עם קטן, צבעוני ומחויך שצועק סיסמאות ומניף אגרופים, אבל חולם על אלביס. מסע מרגש של קסם, רומנטיקה והמון נוסטלגיה באי המפורסם בעולם. אסף שקד, הקדיש את כל חייו לטיולי תרמילאות עצמיים ברחבי העולם והתגורר ברבות ממדינות העולם השלישי והמערבי כאחד. הסיפורים מסופרים מראות עיניו במבט נוקב על האלמנטים התרבותיים והמשפחתיים שמהם מורכבת כל חברה אנושית.

מרצה: מר אסף שקד

הרצאה מס' 4

על תקשורת בלתי מילולית ושפת הגוף

14.02.2023

תקשורת בלתי-מילולית מהווה כ 93%- מסך המסרים המועברים בתקשורת בין-אישית וכוללת כל פרט הקשור לאדם מסוים, העשוי ללמד אותנו משהו אודותיו או להעביר לנו מסר ביחס לרגשותיו ומחשבותיו הגלויים והנסתרים. מסרים אלו מועברים בתנועות ובתנוחות הגוף, בהבעות פנים, קשר עין, מאפייני הדיבור, מאפייני המגע, לבוש, חפצים אישיים, גבולות וטריטוריה, ועוד. בהרצאה מרתקת נכיר באמצעות הדגמות חיות ומדיה עשירה את יסודות התקשורת הבלתי מילולית ושפת הגוף ונבין את האופן בו מסרים בלתי-מילוליים, שלנו ושל הזולת, משפיעים ומשקפים מחשבות, תפיסות, אמת רגשית, קונפליקטים פנימיים, ועוד. המרצה: ד”ר ליאור טל Ph.D . הינו קרימינולוג קליני בשירותי בריאות כללית, פסיכותרפיסט בגישה פסיכואנליטית, מומחה לשפת גוף ומרצה באקדמיה )אוניברסיטת חיפה, המכללה האקדמית גליל מערבי(.

מרצה: ד”ר ליאור טל Ph.D

הרצאה מס' 5

ביקור בארץ זרההצצה נדירה אל מאחורי הסורגים

14.03.2023

מפקד כלא מעשיהו לשעבר תת גונדר )גימ'( עפר בן שמואל בהרצאתו המרתקת, מספק הצצה נדירה וייחודית לעולם בתי הסוהר בישראל. תזכו לקבל מבט מבפנים וסיפורים אותנטיים על כליאת הנשיא לשעבר וראש הממשלה לשעבר שרק מי שהיה בתוך המערכת באותה תקופה ידע לספר. מעבר למבט האישי, משלב המרצה תובנות אנושיות מעוררות מחשבה והשראה. עופר בן שמואל, שירת כשלושים וחמש שנים במשטרת ישראל ובשב”ס, פרש בדרגת תת גונדר, בין יתר תפקידיו פיקד על ארבעה בתי סוהר, בעל ניסיון רב בפיקוד, ניהול ומנהיגות. כיום משמש כיועץ ארגוני ומרצה בארץ ובעולם. בהרצאותיו המרתקות משלב עפר תובנות ניהוליות ואנושיות יוצאות דופן. בוגר תואר שני במדעי החברה, בוגר המכללה לביטחון לאומי, בוגר קורס דירקטורים וייעוץ ארגוני, ותוכנית להב למצוינות ניהולית.

מרצה: עפר בן שמואל

הרצאה מס' 6

אורך חיים בריא – גוף בריא בנפש בריאה

18.04.2023

מאז ומתמיד ידוע שגוף ונפש הולכים יחד, היכולות של הגוף משפיעים על הנפש ולהיפך. עם הזמן נוצרים שינויים פיזיולוגים בגופינו המהווים חלק בלתי נפרד מהחיים. שינויים אלו משפיעים לא רק על גופנו, אלא גם על המצב הרגשי ורמת הביטחון העצמי שלנו. בהרצאה אספר איך ניתן לקבל את השינויים שמתרחשים בגופנו ומה ניתן לעשות על מנת לשפר את היכולות הפיזיות שלנו ע”י שינוי תזונתי וחשיבה חיובית. מה היכולות המופלאות של תזונה על בריאות הגוף והנפש ואיך שינויים קטנים יוצרים הבדלים גדולים בחיינו! אסביר כיצד תזונה נכונה מסייעת לשימור ושיפור מסת שריר ועצם, כיצד להתמודד עם שינויים פיזיולוגים, מהם המזונות המסייעים לשיפור הזיכרון, לחיזוק מערכת העיכול, כיצד ניתן לשפר ולרומם את מצב הרוח ובקיצור – כיצד להישאר חזקים ובריאים בכל גיל! קרן שמש הינה נטורופתית, תזונאית ,מרצה, מטפלת רגשית ומנחת סדנאות לאורח חיים בריא.

מרצה: קרן שמש

הרצאה מס' 7

אפרת חורב תלמד אתכם “איפה הילדים והנכדים נמצאים???”

16.05.2023

הרצאה מעניינת, קולחת, בגובה העיניים, בשפת הוותיקים, להכרת עולמם של הצעירים שנמצאים באינסטגרם, טיטוק, פייסבוק, כאשר המטרה היא חיבור בין-דורי באמצעות הטכנולוגיה. נבין יחד מה כל כך מושך את הצעירים שלא מרימים את העיניים מהמסכים?

70 מבני 65 ומעלה, מחזיקים בטלפון חכם. יחד עם זאת, כולנו מכירים את ההירתעות של ההורים והסבים שלנו משימוש יומיומי באינטרנט, מעשה שנראה לרובנו יומיומי וטריוויאלי! אנו נתקן את הסטטיסטיקה, נלמד סודות קסומים ברשתות החברתיות, נשחק משחק ברשת האינטרנט, נעשה את כל הדברים הקטנים שאתם רוצים להפעיל ולא בטוחים איך או מאיפה להתחיל ועוד הפתעות. אז אני אפרת, מדריכת דיגיטל לגיל השלישי. מאמינה בהתפתחות אישית, בהומור, בקלילות, באנרגיה מתפרצת וכל הזמן ללמוד דברים חדשים – בשביל הנפש, בשביל היכולת האישית ושמירה על החדות. צאו איתי למסע מרתק בעולמות הדיגיטליים. תשקיעו בעצמכם – אתם ראויים לזה!

מרצה: אפרת חורב

הרצאה מס' 8

המוח האנושי – “הכל בראש“?

20.06.2023

אתה נמצא במקום שבו מחשבותיך נמצאות, וודא שמחשבותיך נמצאות במקום שאתה רוצה להיות” (רבי נחמן מברסלב). כמה פעמים אנו שומעים את המושג הכל בראש”? כמה פעמים אומרים לנו: “אם תעשה שינוי במחשבה, תשפר את איכות החיים”? האמנם?! מה אומר לנו המונח “הכל בראש”? אז.. אם הכל בראש…מה כוחה של המחשבה? כיצד ניתן לשלוט בה? וכיצד היא משנה מציאות חיים? בהרצאה נגלה את המושג “המוח האנושי – הכל בראש”, נלמד מהו המקור הנירולוגי במוח שאחראי למחשבות השליליות שלנו, הגורמים לכאבים פיזיים ורגשיים ומשפיעים על איכות חיינו. שינוי קטן במחשבה יוביל לשינוי גדול בחיים! מטרות המפגש הן: העלאת רמת המודעות והבנת המקור הנוירולוגי של המושג “הכל בראש”. חשיפה לכלים פרקטיים לשינוי מציאות חיים.
שושנה אמסלם היא מרצה, מנחה ומאמנת אישית. בעלת ניסיון רב בהנחיית קבוצות והרצאות בארגונים, בוגרת תואר שני – פיתוח תכנון וניהול הדרכה בארגונים, בוגרת איק”א – איגוד המאמנים הישראלי, בוגרת הנחיית קבוצות באינטליגנציה רגשית, בוגרת קורס גישור.

מרצה: שושנה אמסלם

עלות המנוי: 590 ₪ ל – 8 הרצאות.

ניתן לשלם באמצעות כרטיס אשראי עד 8 תשלומים שווים.

*מנוי ניתן לביטול על פי חוק העסקאות בלבד.

להרשמה אנא פנו לרותי, ביחידה ללימודי חוץ והמשך במכללה האקדמית גליל מערבי: