קורס ניהול עסק ופיתוח עסקי

רקע:

הקורס נפתח ברקע מצב הכלכלה המשתנה בישראל ובעולם כולו. ישנם יזמים אשר פותחים עסק כדי להביא לידי ביטוי שירות או מוצר שהם מבקשים למכור, אך פעמים רבות לא מבינים במה זה כרוך.לפתוח עסק לוקח מס’ דקות בודדות. שימור העסק וניהולו בהצלחה, פיתוח העסק, כך שלא ייתפס כעסק “מתגלגל”, זה כבר סיפור אחר, שאותו נלמד לממש בקורס זה.

קהל היעד:

בעלי עסקים – עוסק פטור, מורשה ,חברה בע”מ ,שותפות, עסקים למטרות רווח.

מטרות הקורס:

להנגיש לבעלי עסקים קיימם או כאלה שעתידים לפתוח להבין כיצד מנהלים עסק בריא, נכון, מבחינת התנהלות פיננסית נכונה, כלים, נהלים, מנגנון, ממשקים, תמחיר, שיווק ומכירות וכמובן תודעה.

בין נושאי הלימוד:

תודעה- טיפוסי כסף, NLP עסקי, לחזק את השריר הפיננסי-הנגשת מושגי יסוד –דוח רווח והפסד, מאזן, הוצאות קבועות, משתנות, הוצאות מימון, רווח גולמי, נקודת איזון, הלוואות, כשר החזר, חח”ד,הנהלת חשבונות חד צידית וכפולה, סוגי התאגדויות, ממשקים (איך עובדים עם בנקים? מתי לקחת הלוואה? עבודה נכונה מול הרו”ח המייצג), מדיניות לקוחות ,ספקים ,מימון הון חוזר ,מלאי דוחות ניהוליים ,דוח עלות מעביד, ניהול זמן, שיווק ומכירות, מיתוג ,תזרים מזומנים, תחזית עסקית, ראייה וחשיבה אסטרטגית , נלמד מה ההבדל בין הוצאה להשקעה , איך חושב עני איך חושב עשיר איך מנצחים על כל המנגנון ונשארים בשליטה.
ניהול עסק הוא ריצה למרחקים ארוכים ולא ספרינט! כדי לא להיכנס לסטטיסטיקה שכ 80%- עסקים נסגרים מידי שנה, כ 850- עסקים בשבוע צריך לדעת לנהל ולהתנהל נכון כמו מותג כמו חברה גדולה.

מבנה הקורס:

90 שעות, 24 מפגשים, אחת לשבוע אחה”צ.
כל מפגש יכלול לימודים עיוניים ומעשיים גם יחד.

תעודה:

הבוגרים שיעמדו בדרישות הקורס יקבלו תעודת “קורס ניהול עסק ופיתוח עסקי” מטעם היחידה ללימודי חוץ והמשך באקדמית גליל מערבי.

יצירת קשר עם היחידה ללימודי חוץ