סדנת צילום גיאוגרפי / אורבני

קורס צילום גאוגרפי ואורבני

רקע
הסדנה מיועדת לבעלי ידע בסיסי בצילום שברשותם מצלמות רפלקס אנלוגיות או דיגיטליות. משתתפי הסדנה ירכשו ידע בסיסי ומתקדם בצילום טבע עם דגש על צילום בעלי חיים. במקביל לשיעורי העשרה בכיתות הלימוד, תצא הקבוצה למפגשי שטח מרתקים ומרגשים כדי להתנסות בעבודת שטח, הכוללת התחקות אחר בעלי חיים, בחירת אתרי צילום נקודתיים במרחב וכיצד להפוך את הפריים שנולד בדמיוננו למציאות. הסדנה מתאימה לכל נפש ומתמקדת בטכניקות מתקדמות לצילום בעלי חיים ובשיטות שונות להפעלת המצלמה והציוד בשטח.

קהל יעד
לבוגרי קורסי ומסלולי צילום ובעלי ידע ושליטה ביסודות השפה והטכנולוגיה הצילומית.

נושאי הלימוד
• לימוד דרכי צילום שונות של טבע, סביבה ובעלי חיים.
• כללי התנהגות בצילום גיאוגרפי וחידוד תכונות אופי רצויות.
• ניתוח היתרונות והחסרונות של טכניקות צילום שונות. ( צילום בהליכה רגלית, צילום מורכב, צילום ממיסתור, דרכים להסוואה ועוד)
• תרגול מעשי של חשיפות, התאמת עדשה למשימה, תרגול צילומי קלוז-אפ, עבודה עם מבזק אחד ועוד.

על המרצה
רונן ווטורי, מנחה הקורס, הינו אחד מצלמי הטבע הבולטים והמוכרים בארץ ועל פי תפיסתו המקצועית . כל הנושאים שהוזכרו עד כה יעזרו לנו בצילום בסיסי של טבע ובעלי חיים, אך כדי להתמקצע בתחום הצילום הגיאוגרפי צריך להכיר את בעלי החיים מקרוב: מהו הסטאטוס שלהם בארץ? מהם תאריכי חיזור / גידול צאצאים? כיצד מתקרבים בכול שלב של חייהם עם הפרעה מינימאלית? ועוד נושאים אחרים, חשובים ורבים. 
 
סיורים
על מנת לחדד את הנושאים הנ"ל ננצל את רוב המפגשים לשהייה ועבודת שטח ובין המקומות שניתן לבקר בהם: עכו (עיר עתיקה),  חוף אכזיב, חופי עכו, אתר לינה של אלפי דיות (עופות דורסים) , ביקור בשמורת עין אפק (כניסה בתשלום), ביקור באגמון החולה (כניסה בתשלום 3 ₪ לאדם)

מבנה הקורס
48 שעות אקדמאיות. הקורס ישלב מפגשי ערב ומפגשי צילום חוץ ביום