סדנאות מעבדת צילום שחור לבן

סדנאות מעבדת צילום שחור לבן

המרכז ללימודי עיצוב ואמנות מקיים במסגרת פעילותו הרחבה סדרת סדנאות ייחודיות בתחום הצילום האנלוגי ובשימוש מעבדת שחור לבן קלאסית אשר בעידן הדיגיטאלי האינטרנטי הינה פתח נדיר להכרת המדיום הצילומי והשימוש בו ככלי להבעה ויצירה אישית תוך התנסות בתהליכים אשר להם השפעה יוצאת דופן לא רק על התפיסה הויזואלית של המשתתפים אלא במיוחד על האפשרות לחוות דינאמיקה המחייבת סבלנות והשקעה ולא נסמכת על מימד הסיפוק המיידי שהפך ל״אבן היסוד״ של התרבות המודרנית.

במסגרת הסדנאות יוכלו המשתתפים לעשות היכרות עם העולם הקסום והמרתק של הצילום הקלאסי, להכיר את ההיסטוריה הצילומית, להתנסות בתהליכים אשר התוו את הדרך לשפה הצילומית כפי שאנו מכירים אותה כיום, ליצור עבודות שייחודן הינו לא רק במימד הוויזואלי הנדיר אלא גם בחד-פעמיות שלהן וכמובן לעבור תהליכי עבודה אשר יחזירו לתודעה את היכולת לחוות סיפוק אשר הנשען על היכולת להשקיע ולהתמיד.

קהל יעד:
נוער ובוגרים, אוכלוסיות בעלי צרכים מיוחדים, חובבי צילום מתחילים ומתקדמים, צלמים מקצועיים המעוניינים להרחיב את כישוריהם ועוד.

נושאי הלימוד:
תהליכי פיתוח והדפסה, היסטוריה של התפתחות הצילום האנלוגי,״פוטוגרמות״ - רישום באור: עבודת מעבדה עם חפצים שונים ליצירת הדפסי אור, ״קמרות אובסקורות״ - מצלמות נקב: יצירת מצלמות אישיות מחומרים פשוטים, צילומי חוץ וצילומי פורטרט, חשיפות כפולות ואפקטים בטכניקות מעבדה.

תעודה:
למסיימים בהצלחה תוענק תעודת סיום ״סדנת מעבדת צילום מתקדם שחור לבן״ מטעם היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של המכללה האקדמית גליל מערבי.