הכשרת מגייסי הון ומשאבים

קורס הכשרת מגייסי הון ומשאבים

רקע:


עולם הפילנתרופיה הינו עולם בו חוקי המשחק שונים מהחוקים המוכרים בעולם העסקי. הקושי בהשגת תקציבים הואץ לאור המשבר הכלכלי העולמי,על מנת להצליח בגיוס משאבים באופן מקצועי, מומלץ ללמוד תחום מורכב זה באופן מקצועי ורחב. לימוד תחום מרתק ומורכב זה באופן מתודי, מעניק יתרון מקצועי משמעותי. הרוצים להתמקצע בתחום ולהמשיך ולגייס משאבים בעידן תחרותי זה - מגייס משאבים מנוסה חייב לחדד את כישוריו ויכולותיו ע״מ לא להישאר מאחור.

קהל היעד:

  • בעלי תפקידים בארגונים המבקשים לרכוש ידע וכלים לגיוס הון ומשאבים לארגון.
  • מנהלים ובעלי תפקידים בכירים.
  • למבקשים להכיר עולם מרתק זה ולהעשיר ידיעותיהם.
  • דרישות קדם ידיעת השפה האנגלית ברמה טובה (מדוברת וכתובה).

מטרות הקורס:

הקורס מעניק למשתתפיו היכרות עם העולם הפילנתרופי: מושגים, מבנה, תיאוריות והגדרתו כתחום מקצועי נפרד. בניית ארגז הכלים מקצועי ויעיל לתכנון, ניהול וגיוס משאבים ממקורות פילנתרופיים.מבין נושאי הלימוד

בין נושאי הלימוד:

ההיסטוריה של הפילנתרופיה, הכרות עם עולם המושגים של הפילנתרופיה, הכרת התורמים והקרנות בחו״ל עולם המגביות בקהילות היהודיות, התורמים הישראלים, מבנה ומוכנות ארגונית לגיוס משאבים, דמותו של מגייס המשאבים ומיקומו בארגון, תפקיד הנאמנים, אסטרטגיה וטקטיקה לגיוס מוצלח, בניית תיקי פרויקטים ופרזנטציות מקצועיות, מפגשי אפקטיביים עם תורמים ונציגיהם, הערכה, מדידה ומעקב אחרי פרויקטים ותורמים, הכנת טקסים, ביקורי אח״מים ומשלחות, גיוס משאבים מוצלח.

מבנה הקורס:


60 שעות אקדמיות.

תעודה:

בוגרי הקורס שיעמדו בדרישות הקורס יקבלו תעודה מטעם היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של המכללה האקדמית גליל מערבי.