הכשרת מטפלים באייפק IPEC


הכשרת מטפלים באייפק IPEC

 

אייפק הינה שיטת טיפול חדשנית ואינטגרטיבית,  הפועלת על מערכות האנרגיה העדינות של הגוף, מטרת הגישה הינה זיהוי וניקוי של מחסומים אנרגטיים העלולים להוות מקורות חבויים להיווצרות בעיות פיזיות רגשיות ופסיכוסומאטיות ומובילה לתהליכי ריפוי של מגוון בעיות פיזיות ורגשיות. שיטה זו נסמכת על שורשיה העמוקים וההיסטוריים של הרפואה ההוליסטית (קינסיולוגיה, רפואה סינית, פסיכולוגיה כירופרקטיקה ועוד). 
בבסיס השיטה ישנה מערכת ביופידבק של הגוף לצורך אבחון עמוק  המתקיים באמצעות מודלים מערכתיים ומטריצות ייחודיות של מלים וסמלים. 

שיטה זו פותחה על ידי ד"ר אורי קניג, פסיכולוג קליני, מלוס אנג'לס, קליפורניה. במהלך עבודתו הקלינית התמודד ד"ר קניג עם השאלה מה באמת מרפא בתהליך הטיפולי. מתוך ההבנה שגוף ונפש הם יחידה אחת בלתי נפרדת, הוא יצר טיפול אנרגטי דינמי אודות דפוסי התנהגות פיזיים ופסיכולוגיים של מטופלים. הוא קרא לטיפול IPEC Therapy. הטיפול מתבסס על שילוב בין ניסיונו הקליני הרב עם מחקרים וגילויים רבים מתחומי חקר המוח, חקר הרגשות והפיסיקה המודרנית. 

 

תהליך הטיפול מתבסס על ביופידבק של מערכת השרירים- "מכונת האמת" של הגוף. במסגרת הטיפול מתקבלת תמונה באשר לגורמים שהביאו להידרדרות במצב הבריאותי של המטופל ודרכים להגברת האיזון המוביל לתהליכי ריפוי.

 הטיפול מאפשר למרכז הריפוי המצוי בתוכנו לפעול באופן מיטבי ומשוחרר מאמונות מגבילות, דפוסים אוטומטיים וזיכרונות טראומתיים, על מנת להסיר את כל מה שמפריע ליצירת מצב של איזון הרמוני פיזי, מנטלי, רגשי ורוחני.