קורס דמיון מודרך


לימודי דמיון מודרך

מנחה:  ד"ר תמי גולדשטיין
 
רקע על הקורס:
דמיון מודרך הוא כלי עוצמתי , פשוט וישיר המאפשר ליצור שינוי ממשי בהתנהלות היום יומית, במצב הבריאות הפיזית ובמצב הרגשי, בעזרת הכוח המדמה.
מערכת הזיכרונות שלנו בנויה על תחושות , תמונות ורשמים, אשר עוזרים לנו להבין ולתרגם את המציאות, וכן להעריך את היכולת להתמודד עם מצבים שונים. ניתן לומר שהנפש חושבת ורואה בתמונות , ועל פי התחושה שהתמונה מעבירה, מאפשרת או מונעת מהגוף ליצור פעולה.
החוויות הסובייקטיביות נאגרות במוח ומעודדות התנהגות ותגובה. מח האדם בעל תכונות גמישות והסתגלות הנמשכת לאורך כל החיים, ובזכות תכונה זו ניתן לשחרר את החוויות השליליות לטובת חוויות התומכות בהצלחה, בריאות והתנהגויות המועילות לאדם.  מחקרים מראים שפעילות של דמיון מודרך ומדיטציה בעלות השפעה משמעותית על רמות סטרס, לחץ דם, שיפור במטבוליזם של הגוף, כולל שינוי חיובי ברמות סוכר,  וכן ברמה התחושתית שיפור ביכולת לשאת כאב, שיפור  ואיזון פעילות המערכת החיסונית, העלאת מצב הרוח במצבי דיכאון, הגברת קשב וריכוז, העלאת כושר התמודדות והחלמה, וכן יצירת שלווה ממוקדת שמאפשרת חיים שמחים והתנהגות יום יומית חיובית.
בעזרת דמיון מודרך נוכל לתת לעולם הזיכרונות  להשתחרר מתמונות מכשילות, זיכרונות כואבים , פחדים, חוסר אמון עצמי, דימוי נמוך, תחושות סבל שנות ותובנות שגויות שמונעות מאדם להתפתח ולהחלים. תהליך הדמיון המודרך נותן לנפש תמונות חדשות, חיוביות, שיעזרו להגשים את המטרות בכל התחומים ויאשרו לגוף להפעיל מנגנוני החלמה לטובתו.
כאשר אדם רואה בחזיונו את עצמו בריא, מצליח ושמח בחלקו, הנפש הרואה בתמונות תקבל הזנה של מידע חדש זה בו האדם יכול ומוכן להתמודד ולהצליח, והגוף ילך בעקבותיה.
לדוגמה, אדם הנמצא במתח רב אשר מפריע לו להירדם, יכול לדמיין את עצמו במרחב רגוע וירוק,  ליד מפל מים, ובמצב דמוי חלום זה לאפשר לתחושת רוגע ושלווה להגיע אל גופו הפיזי.
 
מטרה:
לפתח את היכולת להשתמש בדמיון מודרך ככלי טיפולי , להצמיח את תודעת המטפל ולהעשיר את ארגז הכלים תוך הבנת עולם הסמלים הסובייקטיבי אשר קיים בתת המודע ובמערך הזיכרונות
 
בין הנושאים הנלמדים:
הרפיה, נשימה, מדיטציה, הדמיה – תהליכי דמיון מודרך זיהוי האני השלילי והאני החיובי והדינמיקה ביניהםלהשתמש בכוחו הרב של הדמיון כדי לשפר את חיינו ואת עוצמת הטפל אשר בתוכנו הדמיון כדלת אל תת המודע - להחליף אמונות מגבילות באמונות מגדילות ומחזקות דימויים וסמלים כעזרים בפתרון  בעיות פיזיולוגיות ופסיכולוגיות ליווי תהליכי החלמה; שחרור חסימות, פחדים , במצבי רוח, ליווי תהליכי החלמה של הגוף; שיחה עם איברים על מנת ליצור ריפוי בכל הרמות ; משמעויות ושימוש בצבעים לריפוי הגוף על פי הצ'קרות; כיצד להנחות תהליכי דמיון – כוחה של מילה
בניית להליכי דמיון מודרך למטרות שונות: הרזיה, פתיחות חברתית,  העלאת הדימוי העצמי, התמודדות עם מבחנים ולחץ,  תהליכי פרידה, התחלות חדשות וכמובן תהליכי החלמה.
 
מבנה הקורס:
60 שעות אקדמיות.
 
מטלות קורס:
בניית תהליך בדמיון מודרך והעברתו לקבוצה.