קורס פרחי באך: לימודי פרחי באך


מטפלים בפרחי באך עפ"י ד"ר אדוארד באך

מרצה: הגברת אורלי פרידלנדר
 
שיטת הטיפול באמצעות “תרופות הפרחים של באך״ פותחה בתחילת המאה העשרים על ידי הרופא והחוקר ד״ר אדוארד באך ( 1886-1936 ) המחקרים שערך ד״ר א. באך באימונולוגיה, בקטריולוגיה והומאופתיה במהלך שנות עבודתו בבית החולים ההומאופתי המלכותי של לונדון בבריטניה, הובילו אותו להבנת הקשר הישיר בין מחלות כרוניות להלכי נפש שליליים. הוא הבחין שהתגובות הטובות ביותר בתהליך הריפוי התקבלו כאשר הוא התאים את הטיפול לפי סוג האופי וההתנהגות של המטופלים, ולאחר תהליך התבוננות מעמיק הוא יכול היה לסווג קבוצות אופי עיקריות. הוא הגיע למסקנה שהבריאות הפיזית שלנו תלויה ברגשות שלנו ובאופן בו אנו חושבים, והתחזקה בו שאיפה לגלות שיטת טיפול פשוטה שתוכל לשמש כל אדם באופן בטוח.
" התרופות מצויות בטבע, שם הן פוזרו בחסדי הבריאה האלוהית למען ריפוי האנושות ולרווחתה״, כך הוא כתב בספר “רפא את עצמך - הסבר על הגורם והריפוי האמיתיים של החולי״ אותו פרסם ברבים בשנת 1931 כששקד על פיתוח השיטה.
 
ד״ר א. באך מצא 38 פרחים שאותם הוא התאים למצבים נפשיים ולהתנהלות רגשית שאינם באיזון כמו: פחדים, יאוש, חוסר ביטחון, חוסר סבלנות או חוסר ריכוז ועוד. הוא פיתח תהליך למיצוי השפעתם המיטיבה של הפרחים שבו מעורבים כוחות הטבע: קרני אור השמש וחומם או חום האש, מים זכים והתכונות הברוכות של הפרחים, והתמצית איננה מכילה את המרכיב החומרי של הצמח כי אם את תכונותיו בלבד.
 
מבנה הקורס: 80 שעות אקדמיות