צוות המרצים - בתכנית לימודי תעודה בטיפול התנהגותי-קוגניטיבי ממוקד CBT לפרט זוג ומשפחה

דר’ הליין סימקה-וולך
הליין פסיכולוגית קלינית מומחית ומדריכה (רישיון של משרד הבריאות), מומחית ומדריכה בטיפול התנהגותי-קוגניטיבי (הסמכה של איט”ה), מורשית לטיפול בהיפנוזה (רישיון של משרד הבריאות), ומומחית בטיפול זוגי ומשפחתי (הסמכה של האגודה הישראלית לטיפול משפחתי וזוגי).
הליין מטפלת בנוער ומבוגרים, בטיפול פרטני וזוגי, במגוון הפרעות וקשיים (חרדה, OCD, דיכאון, קשיים זוגיים, קשיי הסתגלות ועוד). הטיפול ניתן בקליניקה פרטית באופן פרטי וכן כפסיכולוגית מטעם קופ”ח מכבי.
הליין מדריכה אנשי מקצוע בטיפול בכלל ובטיפול התנהגותי-קוגניטיבי בפרט, במסגרת של הדרכה פרטית, קבוצתית, ובמקומות עבודה. כמו כן היא מלמדת מגוון קורסים בתחומי פסיכולוגיה, קרימינולוגיה וחינוך במסגרת לימודי תואר ראשון, תואר שני, ולימודי תעודה במכללות ובאוניברסיטאות.
בנוסף לטיפול, הליין חוקרת בתחום טיפול התנהגותי-קוגניטיבי בפוביות (טיסה, הרצאה לפני קהל). הטיפול משולב עם שימוש במציאות מדומה (סימולטור של טיסה, הדמיה של קהל), וניתן במעבדות לפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה.

הליין כותבת (ספרים, פרקים בספרים, מאמרים) בעברית ובאנגלית ומפרסמת בכתבי עת ידועים. הליין גם מציגה הרצאות, סדנאות ופוסטרים בכנסים ברחבי העולם.

רוזאנה ג'וסמן, MSW

רוזאנה ג’ומסן MSW, עובדת סוציאלית קלינית, בעלת 25 שנות ניסיון בתחום בריאות הנפש. רוזאנה מוכרת כמומחית לבריאות הנפש ע”י איגוד העובדים סוציאליים ומוכרת כמומחית ומדריכה ע”י האיגוד הישראלי לטיפול התנהגותי קוגניטיבי- איט”ה (CBT). החזון של רוזאנה הוא קידום הCBT והטמעת ההתפתחויות העדכניות של הגישה במערכת בריאות הנפש הציבורית בצפון הארץ. רוזאנה אחראית על תחום הCBT במרכז הרפואי לבריאות הנפש מזור – אחריותה של רוזאנה כוללת פיתוח הגישה והדרכה בתחום, קידום קבוצות מינדפולנס וויסות רגשי, ויישום CBT  למקרים מורכבים  במרכז. היא גם מרכזת את מרפאת החוץ של מזור ומנהלת את תוכנית ה “נויגייט” למשבר פסיכוטי ראשון. תוכנית נויגייט הינה תוכנית ייחודית אינטגרטיבית שמיישמת את עקרונות הCBT  בתהליך ההחלמה של  מטופלים צעירים שעברו התקף פסיכוטי הראשון כמטרה להחזיר אותם למסלול חיים נורמטיביים.
רוזאנה הייתה סגנית מנהלת השרות הסוציאלי במרפאה לבריאות הנפש בכרמיאל במשך 22 שנה וניהלה את תוכניות ה DBT, הפסיכוגריאטריה וטיפול היום במרפאה.

רוזאנה עברה הכשרות נוספות ל CBT בתחומים: טיפול משפחתי וזוגי, התערבות בשעת חירום וטיפול בטראומה, טיפול דיאלקטי התנהגותי, ופסיכותרפיה דינמית. כיום הגישה הדומיננטית שלה היא CBT. רוזאנה מרצה ומציגה בכנסים בארץ ובחו”ל בנושאים שונים הקשורים ל CBT.  יש לרוזאנה התמתחות ייחודית בארץ והיא טיפול מטא-קוגניטיבי (MCT). רוזאנה קבלה הסמכה ל MCT מ – Institute of Metacognitive therapy באנגליה ובנורבגיה והיא המומחית היחידה בארץ בתחום טיפול זה. מדובר בגישה חדשנית ויעילה. רוזאנה מעבירה סדנאות ומקדמת את הגישה בארץ בדרך של הוראה, טיפול, הדרכה ומחקר. תחום טיפול נוסף שבו רוזאנה מקבלת הכשרה באנגליה ומתמקצעת בו הוא טיפול ממוקד חמלה שהתחיל לתפוס תאוצה בעולם

דר' יסמין פולדר-הד

פסיכולוגית קלינית מומחית ומדריכה, מומחית ומדריכה בטיפול התנהגותי-קוגניטיבי, בעלת קליניקה פרטית, וגם מעבירה סדנאות, מרצה במרכז הבינתחומי, בבית ספר לפסיכותרפיה במרכז שילוב ובמרכז משאבים. עובדת בגישת CBT מבוסס מיינדפולנס.

ד"ר אמג'ד מוסא

תואר שלישי מאוניברסיטת חיפה במגמה הנוירו-פסיכולוגית קלינית, פסיכולוג חינוכי מומחה מדריך (רישיון של משרד הבריאות), מומחה ומדריך באבחון וטיפול בטראומה (הסמכה של משרד הבריאות ומשרד החינוך), מומחה באבחון וטיפול במצבי לחץ ודחק (אוניברסיטת חיפה). אמג’ד מטפל בנוער ומבוגרים, בטיפול פרטני וזוגי, במגוון הפרעות וקשיים (טראומה, נפגעי טראומה מינית, לחץ, חרדה ADHD, OCD, , דיכאון, קשיים זוגיים, קשיי הסתגלות ועוד).  אמג’ד מדריך אנשי מקצוע בטיפול בכלל הן בפרט והן במערכת החינוכית, ההדרכות ניתנות בשירותים הפסיכולוגים בכל רחבי הארץ. אמג’ד הנו רכז למצבי חירום בשפ”י וחבר בצוות החירום המחוזי של שפ”י והנו חבר בצוות הבכיר של משרד החינוך במחוז צפון.  אמג’ד בעל מספר רב של מחקרים ופרסומים הן בארץ והן בכתבי עת מובילים בעולם בנושא מצבי לחץ וטראומה והבדלים בין תרבותיים. כמו כן הוא מלמד מגוון קורסים בתחומי פסיכולוגיה וחינוך במסגרת לימודי תעודה במכללות ובאוניברסיטת חפיה. בנוסף לטיפול ולמחקר, אמג’ד פרסם מספר חוברות להתמודדות עם מצבי לחץ אשר מותאמות גיל ותרבות. אמג’ד גם בעל ניסיון רב בהתמודדות עם מצבי לחץ וחירום שונים הן בארץ והן בחול.

אמיר שפר, MSW

MSW , מומחה ומדריך בטיפול קוגניטיבי התנהגותי-
אני עובד קרוב ל- 20 שנה. כיום, מנהל את מכון שפר לטיפול קוגניטיבי התנהגותי בחיפה והצפון. וכן, מלמד ומדריך בטיפול CBT ובודהיזם. במכון שפר- עוסק בניהול, לימוד, הדרכה וטיפול.
במשך שנים אני עוסק בטיפול CBT והדרכה ב- הפרעות חרדה, דיכאון, שכול, הפרעות אכילה, הפרעות התנהגות קשות ועוד.
בנוסף לעבודתי עם מבוגרים, התמחותי לאורך השנים נעשתה בהתפתחות הילד ובבריאות הנפש ואני עוסק רבות בהתאמת טיפול CBT לילדים.
בהתפתחות הילד עסקתי בהתאמת פרוטוקול טיפול לילדים צעירים ופעוטות (בני שנתיים שלוש) אשר סובלים מחרדות ופוסט-טראומה.
בשנים האחרונות, אני עוסק בנקודת המפגש בין הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי לפילוסופיה הבודהיסטית, בעיקר סביב תחומים של סבל, חולי ושכול ומציאת עוגנים של תקווה, התמודדות וצמיחה.

ד"ר ג'ים פריש-פלס

פסיכולוג קליני ומדריך מוסמך בטיפול התנהגותי-קוגניטיבי (איט”ה). ג’ים קיבל את שלושת התארים שלו מאוניברסיטאות YALE ו-ILLINOIS בארה”ב בשנות ה-70 בתקופת “הלידה” של טיפול התנהגותי-קוגניטיבי, CBT. הדוקטורט שלו חקר שימוש בטיפול התנהגותי-קוגניטיבי לטיפול בחרדת בחינות של תלמידי תיכון. בנוסף השלים שנת סטג’ בבית חולים פסיכיאטרי של אוניברסיטת UCLA בו התמחה בטיפול בילדים ומתבגרים, במיוחד עם ילדים בעלי אבחנה כפולה של בעיות פסיכיאטריות וגם לקויות התפתחותיות.
בעבודה הקלינית במשך 40 שנה גי’ם מטפל בתחנת ת.ל.מ. באורנים ובקליניקה פרטית בקיבוץ אושה. ג’ים מטפל בילדים, מתבגרים, ומבוגרים, עם דגש על הפרעות חרדה, ADHD, בעיות התנהגות, ודכאון. הוא גם מוכר כמומחה בטיפול בילדים מחוננים, שיטות הטיפול שלו כוללות CBT עם תפיסה מערכתית  המדגישה הדרכת הורים וצוותים חינוכיים.
קרוב לארבעה עשורים ג’ים מלמד פסיכולוגיה במכללת אורנים במסלולים של תארים ראשון ושני. בנוסף, ג’ים מלמד טיפול התנהגותי-קוגניטיבי בילדים ובמתבגרים במסגרות של קורסי הכשרה למטפלים במשך 15 השנים האחרונות. ג’ים מלמד גם קורסים בפסיכולוגיה של הילד המחונן.
ג’ים פעיל גם בתחום המחקר. המחקרים שהוא פרסם עם פרופ’ דובי לופי חקרו אספקטים שונים של ADHD.

יפעת קסל קאופמן, MA

אורי מנדלקורן, MA

אורי הינו פסיכולוג רפואי מומחה, המתמחה בטיפול בשינה באמצעות CBTI בשילוב טכניקות פסיכו-פיזיולוגיות והיפנויות. כיום הוא מנהל מרפאה עצמאית לטיפול בבעיות שינה, וכן מטפל במרפאה לפסיכולוגיה רפואית ופסיכוסומטיקה המוכרת להתמחות. בשנים האחרונות אורי מטפל, מרצה, מעביר סדנאות וחוקר בתחום השינה.

דר' נצח גורן

נצח הינו פסיכולוג רפואי קוגניטיבי-התנהגותי שהתמחה בתחום הכאב במרפאת הכאב בביה”ח איכילוב. הוא מנהל מכונים לטיפול בהפרעות חרדה וכאב כרוני, ובנוסף חוקר ומרצה בתחומים אלו.

לירון קב, MA

לירון מטפלת בדרמה ובאומנות, מומחית בטיפול התנהגותי-קוגניטיבי, ובטיפול משפחתי וזוגי. לירון עובדת במשרד החינוך בליווי צוותי חינוך עם מודל  “מעגלי נוכחות” שהוסב לתכנית לימודים. בנוסף היא מדריכה סטודנטיות לטיפול בדרמה ולטיפול באומנות.

מירב רוזנפלד, MA

מירב רוזנפלד, פסיכולוגית תעסוקתית מומחית, חברה מומחית באיט”ה. בעלת ניסיון רב שנים בטיפול בסטודנטים סביב סוגיות רגשיות הקשורות ללמידה ובטיפול תעסוקתי. מטפלת בקליניקה פרטית בגישת CBT. מנחה סדנאות ומרצה באקדמיה.

עופר כהן, MA

עופר כהן, פסיכולוג חינוכי מומחה ומטפל קוגניטיבי-התנהגותי. מנהל מכון “ציידי המחשבות” (tipulberoshaher.com) בחיפה לטיפול בילדים, בני נוער, מבוגרים ומשפחות במגוון בעיות, ביניהן הפרעות החרדה השונות. במסגרת עבודתu בבתי”ס הוא פיתח מודל לעבודה עם ילדים ובני נוער בני 8 – 13, המשלב ספר טיפולי ייעודי ואתר אינטרנט (thoughthunters.com). המודל מנגיש את הטיפול הקוגניטיבי באמצעות נרטיב ומשחק ומעודד מוטיבציה. עופר מדריך ומלמד CBT באוניברסיטת חיפה, מכללת אורנים ושירותים פסיכולוגים שונים, מלווה צוותים חינוכיים בהנגשת ה-CBT לעבודה מערכתית במסגרות חינוך ומטפל באופן פרטי בחיפה.