סיום תואר ראשון הוא הישג שראוי לציון. זוהי אבן דרך שלדעת רבים מעבירה אתכם באופן רשמי לעולם הקריירה. אבל מה אם לימודי תואר ראשון רק נתנו לכם תיאבון להעמיק ולהרחיב את ההשכלה שלכם? לימודים בתארים מתקדמים מספקת לכם חוויית למידה מעשית והזדמנות להיכנס לשוק העבודה בביטחון מלא ובמלוא היתרון התחרותי.

האם כדאי להמשיך לתואר שני או לצבור ניסיון בעבודה?

כדי לתת מענה לשאלה זו, נציין להלן כמה מהיתרונות שיעניקו לכם הלימודים לתואר שני, בין אם במסגרת לימודי חינוך, ובין אם במסגרת לימודי ניהול וכלכלה:

הזדמנות להפוך למומחים

תואר שני מעניק לכם:

o      הבנה מעמיקה יותר של תחום המומחיות בו אתם מתמקדים.

o      מומחיות ואמינות בתחום הספציפי הנלמד.

o      חופש רב יותר בבחירת הקריירה העתידית שלכם.

o      ידע ספציפי אשר מעצים את המיומנויות שלכם בתחום הספציפי הנלמד, מה שמקנה לכם יתרון בעידן הגלובלי המשתנה חדשות לבקרים, שבו מעסיקים רבים מעלים את דרישות ההשכלה למשרות ולתפקידים החדשים בארגון שלהם.

לקבל קדימות בקריירה שלכם באמצעות לימודי תואר שני

יש אנשים שחווים קפיצת מדרגה לאחר שסיימו את התואר השני. המשמעות היא שבמקום להתחיל בעמדת כניסה (כמו שקורה לבעלי התואר הראשון), הם ׳מזנקים׳ למעלה ומגיעים ישר למקומות ניהול גבוהים יותר.

לרכוש ניסיון מעשי במהלך הלימודים לתואר שני

כשאתם לומדים לתואר שני, זה לא בהכרח מוציא אתכם מכוח העבודה. לפעמים, חברות רבות מעודדות את העובדים שלהם להמשיך ללמוד, ואולי אתם אחד מאלה.

בנוסף, מכללות ואוניברסיטאות רבות מעודדות את הסטודנטים ללמוד לתואר שני באמצעות משרות שונות, כמו עוזרי מחקר. בנוסף, במסגרת הלימודים תקבלו הזדמנויות רבות לפרקטיקום וליישום הידע התיאורטי שאתם לומדים בעזרת תרגילים פרקטיים שונים.

האם תואר שני מאפשר לי לשדרג את המשכורת?

תואר שני הוא השקעה בעתיד הכלכלי שלכם. השכר הגבוה שתקבלו כעובדים עם תואר שני, יוכל להציע לכם חיים נוחים יותר, ויאפשר לכם לחיות בתחושה רבה יותר של ביטחון וחופש.

עובד בעל תואר שני, מרוויח בדרך כלל עשרות אלפי שקלים לשנה יותר, מאשר עובד שסיים רק תואר ראשון.

המשמעות של מאות אלפי שקלים נוספים במהלך הקריירה שלכם, היא שתוכלו לחסוך כספים או לתכנן חופשות חלומיות. חסכונות אלה מציעים לכם גם רשת ביטחון איתנה למקרי חירום.

מה הכי משתלם ללמוד בתואר שני?

אנשים רבים בוחרים להמשיך ללמוד לתארים אקדמאיים מתקדמים. לפעמים, בגלל שהם מאמינים שתואר שני ושלישי יעזרו להם לרכוש את הכישורים ואת האישורים הדרושים להם כדי לקבל את העבודה שהם רוצים. ולפעמים רק בגלל שהם אוהבים ללמוד או רוצים להשתלב במחקר.

יחד עם זאת, חשוב לקחת בחשבון שחלק מהתארים המתקדמים הם יעילים יותר מאחרים מבחינת היכולת שלהם להבטיח לכם קריירה מצליחה ומעניינת.

כמובן שעדיף ללמוד תחום שמעניין ומרתק אתכם, גם אם הוא מבטיח לכם הכנסה צנועה יותר. אחרי הכול לא תרצו לעסוק בסטטיסטיקה אם אתם ממש לא מתעניינים בתחום הזה, למרות שכמעט בטוח שהייתם להרוויח סכומי כסף נאים כסטטיסטיקאים.

למעשה, נוכל לומר בפה מלא שהכי ישתלם לכם ללמוד תואר שני בתחום שמעניין ומלהיב אתכם. וכפי שכבר ציינו, תואר שני מבטיח מראש שתקבלו שכר גבוה יותר מבעלי תואר ראשון

 

מה עושים עם תואר שני בניהול וכלכלה?

תואר שני בניהול וכלכלה שנלמד במסגרת בית הספר לניהול של המכללה, מציע לכם מגוון מדהים של קריירות מעניינות ומשתלמות מבחינת העניין, האתגר וגובה ההכנסה שיהיו מנת חלקכם במשרות אלה.

תואר שני בניהול

תואר שני בניהול יכול להפוך אתכם לנכס נחשק עבור מעסיקים עתידיים, לדוגמה:

ייעוץ ניהולי

קריירה בייעוץ ניהולי היא אחד ממסלולי הקריירה הברורים מאליהם לאנשים עם תואר בניהול, ובמיוחד עם תואר שני בניהול. כיועצים ניהוליים תדרשו להציע ייעוץ אסטרטגי שיעזור לעסק או לחברה לשפר את הפרודוקטיביות ואת הביצועים הכוללים שלה.

לשם כך יהיה עליכם:

–       לבצע מחקר מקיף ולאסוף נתונים שיעניקו לכם הבנה על יעדי העסק.

–       לאחר מכן, תוכלו להתחיל לפתור את הבעיות והסיכונים,

–       ולהציג המלצות ליישום השיפורים הנדרשים.

 

מנהל פרויקט – קריירה כמנהלי פרויקטים יכולה להתאים לכם, אם אתם:

–       נהנים לעבוד בצורה מאורגנת בעצמכם

–       אם אתם נהנים לארגן אחרים

–       אם יש לכם כישורי תקשורת וכישורי ניהול משא ומתן טובים

–       אם אתם בעלי יכולת ליזום ולקבל החלטות גם במצבים של לחץ

מנהל מדיה חברתית

ככול שהשימוש במדיה החברתית הולך ומתפשט בעולם השיווק והטכנולוגיה הדיגיטלית של ימינו, כך גם עולה הביקוש למשרות בענף זה.

כמנהלי מדיה חברתית תהיה לכם:

–       הבנה ברורה בתחום האסטרטגיות לפיתוח אתרים,

–       הבנה לגבי מה תורם לעיצוב אתרים טוב,

–       ידע כיצד ניתן להשתמש בתכני המולטימדיה כדי לשפר את המוניטין ואת הנראות של הארגון.

יזמים

בתחום היזמות תוכלו לנצל את המומחיות והמיומנויות שרכשתם בתואר שני בניהול. אם אתם יזמים בנפשכם, תוכלו לשלב את האינטרסים האישיים שלכם עם כישורי הידע והניהול, ולפתח מיזם משלכם.

למרות שאין דרך ספציפית שיכולה להפוך אתכם ליזמים (אולי רק ללמוד מניסיונם של אחרים), אבל התואר השני בניהול בהחלט יכול להועיל לכם.

תואר שני בכלכלה

תואר שני בלימודי כלכלה הוא תואר גמיש למדי, שמאפשר לנהל קריירות שונות במגוון תחומים עסקיים. משרות אלה דורשות בדרך כלל תואר שני בכלכלה או בתחום קשור. בכול אופן תוכלו לנהל קריירה במגוון משרות הדורשות תואר שני בכלכלה כמו:

כלכלנים

אמנם גם בעלי תואר ראשון, כולל אלה שהחלו את דרכם במכינה קדם אקדמית, יכולים להתקבל לעבודה ככלכלנים, אבל לרוב, תפקידים אלה דורשים לפחות תואר שני. במסגרת התפקיד תבחנו נושאים כלכליים על ידי:

–       ניתוח הדרכים בהם מיוצרים סחורות ושירותים

–       כיצד הם מופצים בשוק המקומי, האזורי, הלאומי והבינלאומי

לשם כך:

  • יהיה עליכם לאסוף נתונים מסקרים
  • לבחון מגמות שוק
  • ולהפעיל הדמיות באמצעות מודלים ותוכנות סטטיסטיות ומתמטיות

את הממצאים תגישו בדוחות מפורטים שישמשו את קובעי המדיניות בארגון המעוניינים לטפל בבעיות הכלכליות השונות.

אנליסטים פיננסיים

אף על פי שגם בעלי תואר ראשון יכולים להתקבל לעבודה כאנליסטים פיננסיים, תואר שני יספק לכם קידום בתחום. במסגרת עבודה זו תוכלו:

–       לייעץ ללקוחות בהחלטות הנוגעות להשקעות שלהם

–       להגיש המלצות לעסקים ולאנשים פרטיים על בסיס המגמות הכלכליות השוטפות, ועל סמך נתונים פיננסיים והערכת שווי הלקוח.

–       תוכלו גם להתמחות כמנהלי תיקים או כמנהלי קרנות.

ממצאי המחקר של האנליסטים הפיננסיים מוצגים בדוחות.

חקר שוק

חלק מהאנליסטים העוסקים במחקר שוק, נדרשים להיות בעלי תואר בכלכלה, עם עדיפות לתואר שני. בעלי רקע בכלכלה יכולים ליישם את הידע שלהם בניתוח תנאי השוק, ובכך לסייע ללקוחות להבין מה הצרכנים רוכשים מהם. לשם כך:

–       האנליסטים בוחנים את נתוני הצרכנים

–       עוקבים אחר מגמות המכירות

–       מבצעים סקרים ומפקחים על תנאי השוק

–       מחקר שוק נעזר בתוכנות סטטיסטיות המבצעות את הניתוח ומציגות את הממצאים בדוחות.

סטטיסטיקאים

תפקידים ברמת הכניסה עשויים לדרוש רק תואר ראשון בסטטיסטיקה, אבל מרבית התפקידים זקוקים לבעלי תואר שני בסטטיסטיקה, בכלכלה, במדעי המחשב או בתחומים קשורים. באופן כללי, סטטיסטיקאים משתמשים בסטטיסטיקה ובמתמטיקה כדי לפתור בעיות במגוון תחומים. עם זאת, עובדים עם רקע בכלכלה עשויים להתמקד גם בסוגיות אחרות הקשורות לעולם העסקי.

סטטיסטיקאים אוספים נתונים באמצעות:

–       סקרים

–       רשומות נתונים

–       ומקורות אחרים

–       הם מנתחים אותם באמצעות תוכנות סטטיסטיות ומודלים מתמטיים.

–       הם מדווחים על הממצאים שלהם, ומשתמשים בתוצאות המחקר:

o      כדי להציע פתרונות אפשריים לבעיות עסקיות שונות

o      וכדי לספק לשכבת המנהלים נתונים שיאפשרו להם לקבל החלטות מושכלות.

נראה כי תואר שני בכלכלה וניהול, שלפעמים התחיל במכינה קדם אקדמית והסתיים בתואר השני המכובד, יכול לפתוח בפניכם דלתות רבות למגוון עצום של קריירות מוצלחות, שאת חלקן מנינו למעלה.

מה עושים עם תואר שני בחינוך?

לעומת תואר ראשון בחינוך, התואר השני מעניק לכם מפתח שיפתח בפניכם כמעט כל דלת לקריירה מעניינת. בתקופה שבה הכול משתנה במהירות רבה, תואר שני בחינוך מאפשר לכם לצמוח ולהשתנות יחד עם השינויים הללו.  ברגע שהשגתם תואר שני בחינוך:

–       תיהנו ממגוון האפשרויות שמציע לכם תואר ייחודי זה, ולזכות בסיפוק רב עבור כל ההשקעה שהשקעתם מבחינת הזמן, המאמץ והכסף, כדי להשיג תואר שני בחינוך.

–       אתם אמורים לצאת לקריירה בדרגים הגבוהים יותר של מערכות החינוך. בין אם כמנהלי בתי ספר ובין אם כמחדשים וכמכונני מדיניות.

–       יהיה עליכם להיות מוכנים להתמודד עם האתגרים שללא ספק יגיעו, כדי לפלס את דרככם כשאתם מתמודדים עם שדה החינוך המתפתח, עם התקציבים ועם הבירוקרטיה.

מעסיקים מחפשים מנהיגים בעלי תואר שני בחינוך, שיכולים:

–       לתקשר ביעילות

–       להתאים את עצמם לגיוון ולשינויים

–       ולהניע אחרים להגיע להישגים טובים יותר

סוגי העבודות שתוכלו להשיג באמצעות תואר שני בחינוך, הם ממש בלתי מוגבלים. הנה כמה מאפשרויות הקריירה הרבות שעומדות לרשותם של בעלי תואר שני בחינוך:

–       מפתחי תכניות לימוד – בתי ספר וחברות המוציאות ספרי לימוד, זקוקים לאנשים בעלי תואר שני בחינוך, שיוכלו לסייע להם במחקר ופיתוח של תכניות לימודים.

–       מאמנים – קואצ׳רים. ארגונים מעדיפים מאמנים עם תואר שני בחינוך, שיכשירו את העובדים שלהם וישפרו את המוטיבציה שלהם.

–       משרה במוסד להשכלה גבוהה – תואר שני בחינוך מאפשר לכם ללמד במכללות, הן בקמפוס עצמו והן באינטרנט. המיומנויות שתשיגו במהלך הלימודים לתואר שני בחינוך, יכשירו אתכם לעבוד גם עם צוותי מחקר שונים.

–       הוראה – הוראה יכולה להיות קריירה מאוד גמישה ומשתלמת כשאתם בעלי תואר שני בחינוך.

–       ייעוץ חינוכי – תואר שני בחינוך עם התמחות בייעוץ, יכול להציע לכם עבודה כיועצים במוסדות החינוך השונים, כולל תעסוקה במחלקת החינוך של הרשות המקומית. יועצים עם תואר שני בחינוך יכולים לעזור למורים לתכנן ולנהל את הכיתה, לסייע למעורבות מוגברת של ההורים, לסייע לגיוס כספים ולסייע להנעת הצוות.

–       ניהול מוסדות חינוך – תואר שני בחינוך עם התמחות בניהול, מציע לכם תפקידים ראשיים כמנהלי בתי ספר או מנהלי מוסדות חינוך אחרים.

–       מומחים למדיה ולטכנולוגיה – חברות תוכנה בתחום החינוך, מעסיקות בוגרי תואר שני בחינוך כדי לפתח תוכנות חנוכיות המותאמות לגילאים השונים, שאפשר לשווק בשוק החופשי.

–       מפתחי מדיניות חינוכית – משרד החינוך מעוניין במועמדים בעלי תואר שני בחינוך, כדי לפתח, לשנות ולקדם את מדיניות החינוך במדינה.

 

אולי יעניין אותך גם: