עיסוק בחינוך הוא אחד המקצועות המאתגרים אבל הכיפיים, המתגמלים והחשובים ביותר שיש. העתיד של העולם שלנו נשען מדי יום ביומו על צוותי חינוך שיעזרו לגדל, לעצב, ללמד, להדריך ולחנך את הדור הבא. כמחנכים, אתם זוכים בהזדמנות לחולל שינוי משמעותי בחייהם של ילדים רבים לאורך הקריירה שלכם. זו אמנם אחריות גדולה אבל מאוד מספקת!

למה להיות מורה?

אם אתם רוצים להשיג תואר ראשון ועדיין לא בטוחים באיזה מסלול לבחור, אתם מוזמנים לבדוק את האפשרות לבחור בלימודים שיעניקו לכם סיפוק רב ותחושת ערך גבוהה. בחירה בתחום החינוך עשויה להיות המענה הנכון!

כמחנכים, תוכלו לגעת בלבם של תלמידים רבים הזקוקים ליצירתיות, לאכפתיות ולהכוונה שלכם, כדי שיוכלו לצמוח ולהתפתח באווירה בטוחה ומכילה. צעירים אלה זקוקים לאיכויות שלכם כדי להפוך לאנשים בוגרים שיוכלו לנצל את הפוטנציאל שלהם ולקיים אורח חיים מספק ומועיל לעצמם, לבני המשפחה ולקהילה שלהם.

המשמעות של להיות מחנך לא מסתכמת בלימודי חינוך או בהשגת תעודת הוראה. המשמעות של להיות מחנך נוגעת בעיקר בתשוקה לעזור לאחרים ובמיוחד לילדים. מחנכים, בין אם בתחום הגיל הרך או לקויות למידה, שבאמת משקיעים בקריירה שלהם וב׳ילדים שלהם׳ (דרך ביטוי שגורה בפי מחנכים רבים), מסוגלים ליצור השפעה מדהימה.

אם אתם שוקלים את האפשרות להפוך למחנכים אבל מבולבלים ומוצפים מהדרישות ומהדרך להשגת המטרה, אל דאגה! נשמח לעזור לכם לגלות שהמסע לקריירה שעוסקת בהדרכה ובחינוך של הדור הצעיר, אינו מסובך כלל ועיקר לאחר שתסיימו את הלימודים לתואר ראשון בחינוך.

למה כדאי לכם לבחור בלימודי חינוך? 

 • קריירה בחינוך מבטיחה חיים מגוונים. כשאתם עובדים עם תלמידים, כל יום הוא שונה מקודמו. אם עבודה יומיומית במשרד בין השעות 9-5 היא לא משהו שיספק אתכם, אולי דווקא עבודה בחינוך, הפורמלי והלא הפורמלי, היא ההזדמנות שבה תצליחו לפרוח!לדוגמה,  עבודה כמנהלת מוסד חינוכי או כיועצת חינוכית, היא עבודה המשגשגת בתנאים של גיוון, כאשר אף יום אינו זהה לקודמו. בין אם מדובר בחקר יחידות לימוד עדכניות בגילוי של נושאים חדשים, או בהנאה בכול שנה מחדש ממפגש עם תלמידים חדשים – כמחנכים יש לכם הזדמנות לתבל כל יום מחדש וליהנות מהעיסוק המגוון שלכם.
 • מימוש התשוקה לחולל שינוי. עבודת החינוך מזמינה אתכם להשתמש בתשוקה שלכם במהלך מילוי תפקידכם. מחנכים זוכים לעשות זאת מדי יום ומקבלים הזדמנות לעורר התלהבות ותשוקה שכזו גם בקרב תלמידיהם, בין אם הם ילדי גן, תלמידי בית הספר היסודי או תלמידים בחטיבה ובתיכון.
 • עבודת החינוך היא יותר מסתם עבודה. זה ייעוד אמיתי. אנשים רבים עובדים אך ורק כדי להתפרנס, אבל האופי המתגמל של עבודת החינוך משמעותו שתקבלו סיפוק מהעבודה שקשה למצוא במקצועות אחרים.
 • תהוו השראה לדור הבא. מלבד הורי הילדים, ברור שהמחנכים הם בעלי השפעה גדולה על חיי התלמידים שלהם. התוצאות הנראות לעין שישתקפו מהתלמידים שלכם, יעוררו בכם תחושה של משמעות וגאווה. כמחנכים תיהנו מסיפוק מהעבודה שהוא מנת חלקם של מעטים מאוד בחברה שלנו.
 • העבודה החינוכית תשאיר אתכם צעירים. שהייה ליד ילדים צעירים ונמרצים מדי יום ביומו, תחזיק אתכם על קצות הבהונות ותעניק לכם תחושה מתמדת של אנרגיה.
 • תמשיכו ללמוד כל החיים. כל עוד אתם עוסקים בתחום החינוך, לא תפסיקו ללמוד. אין שום דבר שיוכל לעודד אתכם להמשיך ללמוד יותר ויותר על נושא מסוים, מאשר העובדה שאתם עוסקים בו באופן יומיומי מול התלמידים! בנוסף, תלמידים הם בריות סקרניות אשר נוטות לשאול שאלות שמעולם לא חשבתם עליהן. כלומר, התלמידים שלכם ילמדו אתכם מדי יום ביומו דברים חדשים שעדיין לא נתקלתם בהם.כשאתם ממשיכים ללמוד, להתעדכן ואף להשיג תואר שני או שלישי, אתם מקבלים הזדמנות להמשיך לחקור ממצאים וטכנולוגיות חדשות, אותם תוכלו להציג בפני התלמידים כדי לעזור להם למצות את הפוטנציאל הגלום בהם.
 • תחום לימודים מרתק: רבים מוצאים את המסלול ללימודי חינוך כתחום מעניין, מרתק ומספק, בתואר מתקבלת ההבנה והכוח על עיצוב והשפעה על דור העתיד, במכללה האקדמית גליל מערבי מגוון קורסים בחינוך שישאיר אתכם מרותקים וצמאים לעוד.
 • ההוראה נהדרת לחיי המשפחה. שעות העבודה של אנשי החינוך הן אידיאליות, במיוחד אם אתם הורים לילדים שעדיין לומדים בבתי הספר. למעשה, תהנו מעבודה בשעות המקבילות לשעות שבהן הילדים שלכם לומדים. ולמרות שהעבודה החינוכית לא מסתיימת כשהפעמון מצלצל בשיעור האחרון, ורבים מהמחנכים לוקחים איתם את העבודה הביתה כשהתלמידים עדיין בראשם שעות רבות לאחר שיום הלימודים כבר הסתיים – עדיין יש לכם שעות פנויות מעבודה להשקיע במשפחה.
 • הזדמנות לשנות את העולם, גם אם רק לחלק מהתלמידים שלכם. אי אפשר להתכחש לעובדת חשיבותם של המחנכים בחיי התלמידים. אחרי הכול, כל אדם בכול קריירה שהיא, למד את מה שהוא יודע מהמורים ומהמחנכים שלו.
 • אינטראקציה יומיומית עם אחרים. אם אתם אוהבים את חברתם של אנשים, עבודה חינוכית היא מקצוע מאוד חברתי המאפשר לכם לתקשר עם אחרים בכול יום ויום. זאת, בניגוד למשרות אחרות שעשויות לתקוע אתכם בפינת העבודה במשרד, לרוב מול המחשב, עם אינטראקציה חברתית מוגבלת למדי.
 • הפתעות לצד שגרה. במקביל לכך שכל יום מביא עמו הפתעות חדשות, מרתקות ומהנות, העבודה החינוכית מספקת גם הרבה מבניות ושגרה ברוכה. אם אתם שייכים לאנשים שמשגשגים בסביבה מובנית, תוכלו ליהנות מלוח הזמנים השבועי הקבוע שמתכנן מראש הצוות הניהולי.
 • ביטחון תעסוקתי. בניגוד למצב התעסוקה המאפיין את המגזרים השונים במשק או למצבם של מקצועות מסוימים הנדחקים החוצה על ידי הטכנולוגיה המתפתחת, כמו למשל הבינה המלאכותית – המחנכים האנושיים, האמיתיים לא הולכים לשום מקום, לפחות לא בעתיד הנראה לעין. העבודה החינוכית מציעה ביטחון תעסוקתי מעולה והזדמנויות עבודה בכול אחד ממוסדות החינוך באזור שלכם, המשוועים ברובם לכוח הוראה.
 • עבודה חינוכית היא דרך נהדרת לתרום לקהילה. בתי הספר, הפעילויות והפרויקטים שהם יוזמים, הם בדרך כלל אבני היסוד של הקהילה בסביבתה הם פועלים.

איך אדע אם הוראה באמת מתאימה לי?

אף אחד לא יוכל להחליט בשבילכם אם אתם צריכים להיות מורים או לא, אבל למרות מגוון הסיבות בגינן העבודה החינוכית מבטיחה לכם קריירה מהנה ומתגמלת במיוחד, היא לא מתאימה לכול אחד.

הדרך הטובה ביותר לדעת אם קריירה זו אכן מתאימה לכם, היא לנסות לחוות לפחות יום בחיים של מחנכים. אלה עושים הרבה יותר עבודה מאחורי הקלעים, מכפי שרוב האנשים חושבים. לעתים קרובות, ביקור בבית הספר ותצפית בכיתה ובחדר המורים, מאפשרת לקבל טעימה מכמות העבודה החינוכית המתבצעת מדי יום, ולקבל החלטה מושכלת לגבי הקריירה העתידית שלכם.

אולי יעניין אותך גם?