סדנת קונטקט ואימפרוביזציה


סטודנטים שנה א' הלומדים קונטקט עם ראבעה מורקוס, הוזמנו השנה (דצמבר 2014) על ידה להשתתף בסדנת קונטקט ואימפרוביזציה בסטודיו שלה בכפר יאסיף. הסדנה, שהועברה על ידי שרון דנון, היא חלק משיתוף פעולה בין הסטודיו של מורקוס לבין עמותת הקונטקט הישראלי. הסטודנטים שלנו הזדמן לחוות סדנת תנועה המבוססת על יצירה ופיתוח של דיאלוג תנועתי תוך כדי מגע, קשב ואלתור באווירה שונה ומיוחדת.
על החוויה מספרת רינה לביא:
"קצת לפני חג המולד, יצאנו מהמכללה על מנת לקיים שיעור קונטקט בסטודיו של ראבעה בכפר יאסיף. עצם היציאה למרחב אחר הינה חוויה בפני עצמה. הרחובות המקושטים לכבוד החג ובית הקפה בו ישבנו מספר תלמידות לפני הסדנה היו הקדמה נעימה לסדנה. בסטודיו היו אנשים מגילאים ומקומות שונים. שרון העבירה את הסדנה בעדינות ומקצועיות רבה. תוך מספר דקות נשכחו הזרות והשוני בין האנשים ושפת הריקוד והמגע האנושי חיממה ושימחה את הלבבות. נגנים ליוו את הסדנה בגיטרה ותופים והחוויה היתה של הפנינג אנושי צבעוני. לקראת סיום הובילה ראבעה מעגלים בהם אחזנו ידיים והרגשנו את הקשר האנושי ללא מילים. כזה שניתן  לחוש באמצעות שפת הריקוד והמגע".

 


 

 

יום עיון: נשים בפרינג' הישראלי

זאת השנה השנייה שבה המכללה משתפת פעולה עם פסיטבל עכו לתאטרון אחר שמתקיים בהפקת יום עיון לזכרה של מבקרת התאטרון שוש אביגל. יום העיון, שנחשב לאחד הארועים המיוחדים של הפסטיבל, עסק בנושא נשים בפרינג' הישראלי. מקיים דיונים פתוחים בהשתתפות הקהל, ראיונות עם אנשי ונשות תאטרון, ומשלב מופעי מחול ותאטרון. 
רב השיח שעסק בנושאים המורכבים ובפרובוקציות האמנותיות של יוצרות במחול אירח את גבי אלדור, רות אשל ודפי אלטבב, שדברו על עבודתן במחול ועל הזיקה גם לתאטרון, את המושב הנחתה ד"ר הניה רוטנברג. לצידו התקיימו שני מופעי מחול של שתי היוצרות איריס ארז ודפי אלטבב, המועלים בימים אלה על במות שונות בארץ.
המופע הראשון היה של הכוראוגרפית דפי אלטבב שהעלתה שני דואטים, האחד מתוך מתחת לשטיח – רקדניות מרב דגן ואורי יוחנן; והשני מתוך אף על פי כן – רקדניות אוליביה קורט מסה ויוחאי גנתון. המופע השני של הכוראוגרפית איריס ארז גוף ראשון רבים בביצוע תמר לם ושרון צוקרמן.
 
 
תמונות מתוך המופע: "מתחת לשטיח":תמונות מתוך המופע: "אף על פי כן":

תמונות מתוך המופע "גוף ראשון רבים":

אמנית יוצרת בפרויקט "רקדן בקהילה"

אנחנו גאים ומברכים את הסטודנטית ניקול מאהלר על בחירתה השנה כאמנית יוצרת בפרויקט "רקדן בקהילה" מטעם משרד התרבות והספורט, מנהל התרבות. הפרויקט מעודד יצירה בתחום המחול בפריפריה, תוך שימת דגש על מעורבות קהילתית וחברתית של היוצר.
הפרויקט של ניקול יעסוק בשילוב אנשים עם מוגבלויות בתוך מסגרת תומכת ומעודדת של מחול קהילתי. בתחום הזה התנסתה ניקול כבר בפרויקט הסיום שלה בתשע"ד בריקוד  ציפור, ים אותו יצרה בהנחייתו של רמי באר (רוקדות: איילת שופטי, זהבה פדנס, ליל גורן, וניקול מאהלר).
ברכות והצלחה מכולנו!!!

 


 

מופע Magic Valley

את תחילת שנת הלימודים פתחנו ביציאה משותפת של כל הסטודנטים למופע Magic Valley שיצרה מיה קרול עם קולקטיב האינסטרומנט שלה והועלתה בחממה בעכו.
 
העבודה עסקה בשתי דמויות המקיימות ציביליזציה ביקום דמיוני, על רקע העולם שנחרב. במקום של בריאה מול הרס אנו נחשפים לנופים של קיום ראשוני, ליחסי גומלין בין הדמויות ובינן לבין הנוף סביבן, ואולי לידה של תרבות חדשה. ובמלים מתוך התכניה: "מתוך יחסי הגומלין בין הגוף לסביבתו פוסעות הדמויות על הגבול הדק בין יופי לכוחניות ופורסות ריקמה אבולוציונית-אנושית של מחזוריות, חיים ומוות".
הערב הסתיים בשיחה עם היוצרים שבהם שאלנו ולמדנו גם איך היוצרים מפרשים את עבודתם.
 
כוראוגרפיה: מיה מטילדה קרול; מוזיקה ואינסטלציית סאונד: רוי קרול; במה ותלבושות: שרה מרגוייר; מופיעים יוצרים: סנדרה לולקס, מיה מטילדה קרול, רוי קרול.