כלכלה מנהל עסקים ומשאבי אנוש

מסלול כלכלה, מנהל עסקים ומשאבי אנוש בתואר ראשון רב-תחומי

מסלול כלכלה, מנהל עסקים ומשאבי אנוש בתואר ראשון רב-תחומי

בשילוב עם חטיבה לבחירה בין מדעי המדינה או קרימינולוגיה או סוציולוגיה ובחירה ממדעי הרוח.
 
המכללה האקדמית גליל מערבי מציעה מסלול לימודים לתואר רב תחומי וייחודיי, המשלב לימודי כלכלה, מנהל עסקים ומשאבי אנוש, תוך כדי הרחבה בשתי חטיבות ממדעי החברה (מדע המדינה, קרימינולוגיה או סוציולוגיה) ומדעי הרוח.
 

רקע כללי:

מסלול לימודים ייחודי המקנה ידע, מחקר וניתוח של סיטואציות ניהוליות וכלכליות, ומחנך למקסום הון אנושי. היסודות הנלמדים חשובים בכל ארגון ומהווים מרכיב מהותי עבור עמדות מפתח וניהול בכל תחום.
התכנית המשולבת הוקמה מתוך התבוננות מעמיקה על מגמות התעסוקה המשתנות, ועל אוכלוסיית הצעירים בארצנו. אנו מאמינים כי שילוב רב תחומי בין עולמות ידע שונים מקל משמעותית על בחירת לימודי התואר, בעיקר בשל האופציות הרבות שנפתחות בהמשך.
 
לימודי כלכלה, מנהל עסקים ומשאבי אנוש מציעים לסטודנטים לרכוש ידע ממיטב המרצים והמומחים בארץ, במסגרת לימודית עוטפת ומחבקת שמקדמת מצוינות ומימוש פוטנציאל אישי.
הרעיון לשלב בין שלושת התחומים נובע מהרצון להעשיר את עולמות הידע של הסטודנטים שלנו ככל הניתן. הדבר נעשה על ידי שילוב ידע תיאורטי ומעשי בעולם הכלכלה, הניהול, התכנון, הארגון, השיווק ומשאבי האנוש.
 
התכנית מאפשרת העמקה בחטיבה על פי בחירתכם, ממדעי החברה או ממדעי הרוח. בכך תוכלו להרחיב את האופקים, ולקשור את הידע שלכם לעולמות נוספים שיהוו עבורכם הן השראה והן יתרון השכלתי חשוב לעתיד.
 

למי מתאימים לימודי התכנית?

התכנית הרב תחומית המשולבת של לימודי כלכלה, מנהל עסקים ומשאבי אנוש בצירוף חטיבה ממדעי הרוח או מדעי החברה, מתאימה לאנשים שאוהבים ורוצים להנהיג, להוביל ולנהל.
באם אתם מתעניינים בעולם העסקי, הכלכלי והניהולי, אוהבים לעמוד בראש, ליזום, ולחשוב ״מחוץ לקופסא״, הגעתם לתכנית הנכונה.
כאן תוכלו לפעול למימוש הפוטנציאל האישי שבכם, להעשיר את עולמות הידע, היכולות הביצועיות והמחשבתיות שלכם וליצור בסיס איכותי לקריירה ולימודי תארים מתקדמים.
על ידי השילוב של חטיבה ממדעי החברה או הרוח תקנו לעצמכם יתרון משמעותי בעולם התעסוקה, ותפתחו את היכולת הניתוחית והחשיבתית שלכם.
 

מטרת הלימודים בתכנית:

מבין היעדים הרבים העומדים בראש תכניות הלימוד המוצעות לסטודנטים, בתוכנית זו אנו מדגישים חתירה למצוינות ושאפתנות. מטרת התכנית היא להעשיר את הסטודנטים הן בידע אקדמי והן בכלים יישומיים הקשורים לניהול וכלכלה. בנוסף, תזכו להכיר דיסציפלינות שונות ממדעי החברה או הרוח לבחירתכם, ובכך להעשיר את עולמות הידע שלכם ולהבדיל עצמכם באופן ניכר מיתר אוכלוסיית בוגרי תואר ראשון.
התכנית מכשירה את הבוגרים להשתלבות בעמדות ניהוליות במגזר הפרטי, העסקי, החברתי והציבורי, ושולחת אותם מגובשים ובעלי כל הידע הדרוש ללימודי המשך בתחום הכלכלה והניהול, ולעבודה בהם.
 

תכנית הלימודים והקורסים:

היות וראינו כי צעירים רבים מתלבטים ומתקשים להחליט על תחום אחד ללימודי תואר ראשון, החלטנו ליצור אפשרות משולבת לתואר ראשון המכיל מספר תחומים ומרחיב את היריעה - חלק מבה"ס לניהול וחלק ממדעי החברה 
הקורסים השונים בתכנית נוגעים בידע מגוון ורחב, מאפשרים טעימה מעולמות רבים, וכמובן מקנים ידע מעשי ותיאורטי בתחומי הכלכלה והניהול.
אנו מזמינים אתכם לעיין ברשימת הקורסים הנכללים בתכנית על מנת להתרשם מהתוכן ולבחון את התאמתכם.

מה עושים עם זה בעתיד?

תכנית הלימודים מעניקה לסטודנטים ידע תיאורטי ומעשי הנקשר זה בזה, ובכך מתווה לבוגריה רשת ביטחון ייחודית למציאת תעסוקה בעתיד או ללימודי המשך בתחומים שונים.
התכנית הרב תחומית בכלכלה, ניהול ומשאבי אנוש מציעה ידע רחב הקשור לניהול, יזמות, כלכלה, ארגון, הובלת תהליכים, שיווק וחשיבה עסקית. במסגרת הקורסים השונים נרכש ידע מעשי ותיאורטי מטובי המרצים בארץ.
 
בתום שלוש שנות לימוד יוצאים הסטודנטים עם ידע אקדמי ופרקטי הנבנה על ידי שלל עבודות מגוונות והתנסויות בתתי-תחומים רבים, ממיטב המומחים והמרצים בארץ. הם נבדלים מממוצע האוכלוסייה של בוגרי תואר ראשון ביכולת חשיבה אנליטית רחבה והיכרות עם עולמות ידע שונים כמו מדעי הרוח ומדעי החברה.
 

תארי המשך אופציונליים:

תואר שני בכלכלה, חשבונאות, מנהל עסקים, ניהול, ייעוץ ארגוני, מדיניות ציבורית ועוד.
 

תעסוקה אופציונלית:

עמדות מפתח ניהוליות, שיווק, ניהול משברים, ייעוץ ארגוני, השתלבות במוסדות ציבוריים או פרטיים, יזמות פרטית, ניהול משאבי אנוש, הובלת צוותים, הקמת עסק, ייעוץ עסקי ועוד.