לימודי ניהול מידע וידע


תכנית חדשנית וייחודית זו מציעה שילוב של איתור, ארגון, הערכה וניהול מידע. הכרות עם טכנולוגיות מתקדמות, ניהול ידע ונתוני הארגון, Data mining ורכישת מיומנויות דיגיטל.

תואר ראשון בלימודי ניהול מידע וידע*

מהי תכנית הלימודים בחוג לניהול מידע וידע?

תכנית הלימודים היא במתכונת דו חוגית, כלומר, כמחצית מתכני הלימוד יעסקו בניהול מידע וידע וכמחצית יעסקו בחוג הנוסף אליו נרשמת.

 התכנים הרלוונטיים לניהול מידע וידע נחלקים לארבע קבוצות:
  1. מידע - חיפושי מידע מתקדמים ב-Deep Web מידענות רפואית עיצוב וויזואלי של מידע מידע ואתיקה.
  2. ארגון - ניהול מידע וידע בארגונים המידע ככלי לקבלת החלטות נטוורקינג בארגונים מודיעין עסקי ותחרותי.
  3. דיגיטל - אוצרות דיגיטלית שיווק ומדיה דיגיטלית מדיה חברתית ניתוח תוכן גולשים ברשתות חברתיות.
  4. טכנולוגיה - אפיון ממשק וחווית משתמש תכנות בסיסי טכנולוגיות מתקדמות בתחום המידע ניתוח וויזואליזציה של נתונים.

אילו כלים ומיומנויות ארכוש בתואר בניהול מידע וידע?

בתכנית יירכשו הבוגרים יכולות בניהול מדיה חברתית וניהול תוכן דיגיטלי, יחד עם יכולות חיפוש ואיתור מידע ממאגרי מידע, מנועי חיפוש ומקורות הווב הנסתר (Deep Web). הקורסים בתכנית יאפשרו הבנה מעמיקה של ניהול ידע וטכנולוגיות אינטרנט בסיסיות. התכנית היא חלק מבית הספר לניהול וככזו היא תקנה לבוגריה גם הכרות עם עולם הנטוורקינג, מודיעין עסקי ותחרותי, הצגה ויזואלית של נתוני הארגון וניתוחי תוכן גולשים.
 

מה עושים בתואר בניהול מידע וידע?

אופק אקדמי:

מגוון תארים שניים כגון: מדעי המידע בהתמחות טכנולוגיות מידע או מדעי הרוח הדיגיטליים, באוניברסיטת בר אילן. באוניברסיטת חיפה  MBA בבית הספר לניהול, החוג לשירותי אנוש, התכנית למנהל ומדיניות ציבורית, התכנית לניהול מו"מ וקבלת החלטות, תוכנית הצוערים לשלטון המקומי, לימודי תרבות ועוד.
 

אופק תעסוקתי:

בוגרי התכנית יוכלו להשתלב בתפקידים המשלבים נתוני משתמשים ומערכות מידע, בארגוני היי טק, ארגונים פרטיים, ארגוני המגזר השלישי, מוסדות חינוך, מוסדות ממשלתיים (משטרה, מודיעין), מרכזי מידע, ספריות דיגיטליות ואוצרות דיגיטלית.
התואר יאפשר לבוגריו תפקידים של ניהול ידע, ניהול מרכזי מידע וספריות, ניהול אתרי אינטרנט, מובילי תהליכי דיגיטציה ותהליכי שימור ידע.  העסקה כמומחי דיגיטל ויועצי ניו מדיה. השתלבות כמידענים בסקטור הפרטי, העסקי, הממשלתי והציבורי.
 
בתכנית יירכשו הבוגרים יכולות בניהול מדיה חברתית וניהול תוכן דיגיטלי, יחד עם יכולות חיפוש ואיתור מידע ממאגרי מידע, מנועי חיפוש ומקורות הווב הנסתר (Deep Web). הקורסים בתכנית יאפשרו הבנה מעמיקה עם מערכות ניהול ידע וטכנולוגיות אינטרנט בסיסיות. התכנית היא חלק מבית הספר לניהול וככזו היא תקנה לבוגריה גם הכרות עם עולם הנטוורקינג, מודיעין עסקי ותחרותי, הצגה ויזואלית של נתוני הארגון וניתוחי תוכן גולשים.

*התוכנית נפתחת באישור המל"ג- ההסמכה מותנית באישורה

"תואר תואר" בחוג לניהול מידע וידע

אנו מזמינים אתכם ללמוד במסלול "תואר תואר" בניהול בו  תקבלו גם תואר ראשון וגם הסמכה למקצוע!
 
 
למידע נוסף על תואר תואר
יצירת קשר עם רכזת החוג לניהול מידע וידע

יצירת קשר עם רכזת החוג לניהול מידע וידע

דוא"ל טלפון
גב' שירן מזרחי -רכזת החוג לניהול מידע וידע ‎04-9015392