הרצאות אורח: מהתיאוריה למעשה


החוג לחינוך פותח במסורת חדשה "הרצאות אורח: מהתיאוריה למעשה" במטרה להעשיר את הסטודנטים ולהביא את האנשים מהשטח את תוך הלימודים.
הרצאות אורח

הרצאות אורח

במסגרת השעורים הניתנים בחוג לחינוך מתקיימות הרצאות אורח בנושאים מגוונים. הרצאות האורח יעסקו בסוגיות חינוכיות איתן מתמודדים הורים, אנשי חינוך, סטודנטים וילדים.
 
אנו רואים בהרצאות אלה גשר המחבר בין התיאוריה והמחקר לבין השדה החינוכי.
ההרצאות פתוחות לקהל הרחב.
 
מרצים המעוניינים להביא את הסטודנטים שלהם להרצאה מתבקשים ליצור קשר עם הגברת אורטל גז, מזכירת החוג לחינוך,על מנת שניתן יהיה להיערך מבעוד מועד למספר האורחים בהרצאה: ortalg@wgalil.ac.il
 
ניהול וניווט הטיפול הבין-מקצועי: היועצת החינוכית בעין הסערה

ניהול וניווט הטיפול הבין-מקצועי: היועצת החינוכית בעין הסערה

מרצה: דר' הילית מייזל.
 
ההרצאה תתקיים ביום רביעי, 22.5.19 | 14:00.

מיקום ההרצאה: ביה"ס לניהול, אודיטורים 727.

אודות ההרצאה:

איפה הייתה היועצת? איפה היה ביה"ס? מה הם עשו עם המידע?
כשמתפרסם בתקשורת אירוע חריג במערכת החינוך, מופנות דרך קבע שאלות נוקבות לצוות החינוכי. בהרצאה תינתן הצצה אל "מאחורי הקלעים" של עבודתה המושכלת והמורכבת של היועצת החינוכית כמנהלת התערבות (case manager) בחיי תלמידים ומשפחות - ולא רק באירועים קיצוניים. נעמוד על מורכבות האירועים ועל מודל העבודה של יועצות חינוכיות כפי שעולה ממחקר שדה חדש בתחום.

על המרצה:

דר' הילית מייזל היא יועצת חינוכית, מנחת קבוצות ומרצה. מומחית בעבודה עם בני נוער בסיכון והדרה וחוקרת את עבודת הצוותים החינוכיים.

לצפייה בהרצאה

פיתוח תפיסה גאומטרית בגן, באמצעות קיפולי נייר

פיתוח תפיסה גאומטרית בגן, באמצעות קיפולי נייר

מרצה: גב' מירי גולן.
 
ההרצאה תתקיים ביום שלישי, 1.5.2018 בין השעות 10.15 – 11.45.

מיקום ההרצאה: אודיטורים 704.

אודות ההרצאה:

ההרצאה עוסקת בהקניית מושגים בגאומטריה לגיל הרך באמצעות קיפולי נייר. במסגרת ההרצאה יוצגו כלים המסייעים להבניית מושגים בגיאומטריה ולהימנעות מבניית תפיסות מוטעות. ההרצאה תלווה באנימציה מתוך האפליקציה של תכנית  'אוריגאמטריה דיגיטלית' ותכלול הדגמה והתנסות בקיפולי נייר.

על המרצה:

מירי גולן היא אמנית אוריגאמי המציגה במוזיאונים ברחבי העולם ומרצה בפני מורים וגננות בסינגפור, אוניברסיטת מילנו, אוניברסיטת טוקיו, אוניברסיטת רסברג, איידהו ועוד. היא מנהלת ומייסדת המרכז הישראלי לאוריגאמי, יוצרת ומפתחת תכניות להוראת גאומטריה באמצעות אוריגאמי ומשמשת גם כמנחת גננות ומורות למתמטיקה במרכזי פסג"ה.

סקרים ומחקרים - הלכה למעשה. שיטות, דוגמאות ותוצרים מה"שטח".

סקרים ומחקרים - הלכה למעשה. שיטות, דוגמאות ותוצרים מה"שטח".

החוג לחינוך שמח להזמין את כולכם להרצאת אורח שתתקיים ביום שני,  25.12.2017 בין השעות 11:30-10:00
אודיטוריום שמש 704, בניין בית הספר לניהול, האקדמית גליל מערבי.

אודות ההרצאה:

עבור אנשים רבים, סטטיסטיקה אינה מחוברת למציאות. ההרצאה תבחן מה קורה כשהסטטיסטיקה פוגשת את המציאות?
זו הזדמנות לחוות בצורה ישירה ובלתי אמצעית איך מכוני מחקר משתמשים בסטטיסטיקה. בעזרת דוגמאות ממחקרים רבים, ההרצאה מסבירה כיצד הכלים הסטטיסטיים שלומדים באקדמיה הופכים להיות לכלים שימושיים בידי מכוני מחקר ולקוחותיהם.

על המרצה:


עדי שריד הוא דוקטורנט לחקר ביצועים במחלקה להנדסת תעשייה באוניברסיטת תל אביב, בעל תואר שני בחקר ביצועים מאוניברסיטת תל-אביב ותואר ראשון במתמטיקה, סטטיטיקה וחקר ביצועים מהטכניון. עדי שירת בצבא בתפקידים שונים בחקר ביצועים, וכיום שותף במכון המחקר שריד ומנהל את מחלקת המחקר העוסקת בתחומי ההיטק, המגזר הציבורי, תעשייה, רפואה, ועוד.

לצפייה בהרצאה:

 

מבעיה למתנה - התמודדות עם היפראקטיביות ובעיות קשב וריכוז

מבעיה למתנה - התמודדות עם היפראקטיביות ובעיות קשב וריכוז

החוג לחינוך שמח להזמין את כולכם להרצאת אורח שתתקיים ביום ראשון,  7.5.2017 בשעה 10:00
אודיטוריום לימודי הסביבה, האקדמית גליל מערבי.

המרצה: אלה בינר

בחוויה בלתי נשכחת, מלאת צחוק והומור, מספרת אלה בינר את סיפור חייה וקשייה כילדה עם הפרעת קשב וריכוז. מהזיכרון הראשון שלה, דרך הקושי בחיים עם "בעיה" שאיננה מוגדרת, ועד להכרה במהות ה"בעיה" ודרכי ההתמודדות איתה. אלה מספרת בדרכה המיוחדת, מלאת ההומור כיצד הפכה את ה"בעיה" ל "מתנה", מראה כי ילדים מיוחדים כמוה יכולים להגיע להישגים וכי השמים הם הגבול!

לחיות וללמוד עם עיוורון

לחיות וללמוד עם עיוורון

יום שני באודיטוריום איכות הסביבה 23/01/2017 12:00
 
הרצאה בנושא: "לחיות וללמוד עם עיוורון" תינתן על-ידי גב' חניתה פיטרו.
 
 ההרצאה תינתן במסגרת הקורס שילוב ילדים בעלי צרכים מיוחדים הניתן על ידי דר' יעקב גולדגרבר.
 
על המרצה:
גב' חניתה פיטרובוגרת המכללה האקדמית גליל מערבי אשר סיימה את לימודיה בהצטיינות יתרה. בגיל 26 התעוורה חניתה כתוצאה ממחלה גנטית הכרוכה בניוון עצבי הראיה. לפני כן שרתה בצה"ל, נהגה במכונית ועבדה כמעצבת גרפית במשרד אדריכלות. לאחר קריסת מערכת הראיה שלה, היא הופנתה לשיקום אקדמי על ידי ביטוח לאומי.אחרי שסיימה את לימודי התואר הראשון, למדה באוניברסיטת תל אביב שם סיימה תואר שני בפילוסופיה של החינוך.
הרצאתה תספר לנו חניתה על ההתמודדות עם האתגרים השונים אשר עמדו ועומדים בפניה.