סגל המרצים בחוג לשימור


 

ד״ר רינה וסרמן

ד״ר רינה וסרמן

ראש החוג ללימודי שימור

תחומי התמחות:

חומרי בנייה(תכונות; טכנולוגיות; התנהגות לטווח ארוך); חומרים ארכיאולוגיים (הרכב, איפיון, טכנולוגיות); חומרים וטכנולוגיות לשימור פיזי של חומרים היסטוריים וארכיאולוגיים; תיפקוד מבנים היסטוריים ואלמנטי בנייה ירוקה הישימים בשימור פיזי של מבנים היסטוריים.
 
מנהלת מעבדת השימור
 
טלפון: 04-9015316
ד"ר נדב קשטן

ד"ר נדב קשטן

מרצה בחוג ללימודי שימור

תחומי התמחות:

היסטוריה עתיקה – התמחות בתרבויות הים התיכון; זיקתה של ישראל לים – עבר והווה; מוזיאולוגיה – תורת המוזיאונים והאוצרות.

 

טלפון:  04-9015294

ד"ר מרינה אפשטיין-פלוש

ד"ר מרינה אפשטיין-פלוש

מרצה בחוג ללימודי שימור

תחומי התמחות:

אדריכלית בעלת תואר מסטר ודוקטורט בתיאוריה של האדריכלות המודרנית מהטכניון. כיום היא מרצה בכירה בחוג ללימודי שימור במכללה האקדמית גליל מערבי ובפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון, חיפה. מרינה הייתה ראש המרכז לחקר מורשת הארכיטקטורה בטכניון, חיפה, בשנים 2003-2008. היא ארגנה מספר כנסים בינלאומיים וזכתה בפרסים אקדמיים ומקצועיים ישראלים ובינלאומיים. התמחותה היא בהיסטוריה ובתיאוריה של האדריכלות והעיצוב העירוני, בייחוד של המאה ה-20. חברה בדוקומומו Docomomo - צרפת וישראל, ב- mAAN ארגון לארכיטקטורה אסייתית מודרנית, טוקיו, יפן ובEAHN -, אגודת היסטוריונים של הארכיטקטורה האירופאית.
אינג' מאיר רונן

אינג' מאיר רונן

מרצה בכיר בחוג לשימור | יועץ לענייני סטודנטים בחוג לשימור

תחומי התמחות:

טכנולוגיות בנייה וחומרים במבנים היסטוריים ועתיקים, כשלים הנדסיים במבנים, היסטוריים ועתיקים, חיזוק מבנים לשימור, ההיבטים השימורים של תחיקת הבנייה.
 
ד״ר חיים שפרבר

ד״ר חיים שפרבר

ראש החוג הרב תחומי | מרצה בחוג הרב תחומי | מרצה בחוג ללימודי שימור

תחומי התמחות:

היסטוריה יהודית מודרנית – התמחות בהיסטוריה של יהודי מזרח אירופה במאה ה19
 
טלפון: 04-9015351
ד"ר מיכאל איזנברג

ד"ר מיכאל איזנברג

מרצה בחוג ללימודי שימור

תחומי התמחות

ד"ר איזנברג הינו ארכיאולוג המתמחה בתרבות החומרית של התקופות הקלאסיות. הוא מבין החוקרים הבולטים בחקר הארכיטקטורה הצבאית וההיסטוריוגרפיה של מערכות מצור מן התקופות ההלניסטית והרומית.
 

קורסים

מבין הקורסים אשר ד"ר איזנברג מלמד בשנים האחרונות ניתן למנות: סטרטיגרפיה, מדידות וחוק העתיקות; מושגי יסוד בארכיאולוגיה ובשימור; תרבות פנאי ושעשועים בתקופות הקלאסיות; ארכיטקטורה צבאית והיסטוריוגרפיה של מערכות מצור בעולם היווני-רומי; ארכיאולוגיה של התקופות הקלאסיות בא"י; הנבטים ותרבותם החומרית.
 
יצירת קשר עם רכזת החוג לשימור

יצירת קשר עם רכזת החוג לשימור

דוא"ל טלפון
שירה אלון ‎04-9015323