קורסים טיפוליים מהרפואה המשלימה

בלב הגליל יושב לו הקמפוס הפסטורלי של האקדמית גליל מערבי. כאן תוכלו ללמוד מטובי המרצים בארץ את הנושא שבו תמיד חלמתם להתמחות בו מתוך עולם הרפואה המשלימה: זה המקום לגלות את עולם הרפואה המשלימה, להעמיק את ההבנה שלכם, להרחיב את סט הכישורים, ועל הדרך – למצוא גם את עצמכם.

 

תרפיה באמנות

תחום טיפולי הנשען על התפיסה לפיה האמנות והיצירתיות פותחות עבור המטופל צוהר שדרכו יוכל לחזק את בריאותו ולפתח את האיזון האישי שלו מבחינה פיזית, רגשית ונפשית.

דרך היצירתיות, יכולים המטופלים להעלות קונפליקטים ולפתור אותם, לשחרר לחץ ולמזער את השפעתו על מהלך החיים התקין, לבנות את הבטחון העצמי ועוד.

 יצירתיות זו יכולה להתבטא דרך אמצעים אמנותיים שונים, החל מאמנות פלסטית ועד ציור ורישום.

קורס תרפיה באמנות של האקדמית גליל מערבי נשען על הגישה האנתרופוסופית, ובמהלכו תלמדו לעשות שימוש בכוחם המרפא של הצבעים, להשתמש בסיפורים ככלי מטאפורי בתוך הסביבה הטיפולית, ולשלב את האמנות ככלי טיפולי בעבודה הקבוצתית.

 

טיפול (NLP (Neuro-Linguistic Programming

הניתוב העצבי לשוני היא שיטה שמאפשרת למטופל לקחת שליטה על חייו, על ההרגלים, הפעולות, הרגשות והיכולות התקשורתיות שלו.

השיטה מתבססת על התפיסה לפיה כל חוויות החיים שלנו הן סובייקטיביות ונוצרות לא רק לפי המציאות הסובבת אותנו אלא גם על בסיס המבנים המוחיים האישיים שלנו.

מטרת הטיפול בשיטה זו היא "לתכנת מחדש" את המוח בצורה בריאה, מאזנת ומיטיבה יותר עבור המטופל.

שינויים אלה יביאו בהכרח לשינוי בחווייתו של המטופל את העולם, ומכאן באופן טבעי ישנו את התנהגותו ואת תגובתו כלפי אירועי החיים.

קורס NLP של האקדמית גליל מערבי מעניק לסטודנטים תעודת NLP practitioner ואת הכלים לעסוק בשיטה זו במסגרת טיפולית ובכך לעזור לאחרים להשיג שליטה על חייהם.

הקורס מצוין גם להתפתחות אישית של הסטודנטים עצמם ומקנה הבנה עמוקה יותר של העצמי ומנגנוני החשיבה האישיים, וכיצד ניתן להתאים אותם לחיים מאוזנים ובריאים יותר.

 

פוטותרפיה

טיפול באמצעות צילום הוא כלי ייחודי ושימושי במיוחד בארגז הכלים של המטפל הנפשי.

השימוש בתמונות עוזר לנו לעקוף מחסומים נפשיים, לחדור דרך ההגנות ולהגיע לתהליכים הרגשיים המתרחשים תחתם.

בעזרת התקשורת הלא מילולית והגברת תחושת השליטה אצל המטופל, יכול המטפל לקבל לראשונה גישה לאוכלוסיות קשות של אנשים שמתקשרים להביע את עצמם בדרכים מילוליות וקונבנציונליות.

במהלך טיפול הפוטותרפיה ימצאו המטופל והמטפל למסע לתוך נבכי הנפש דרך תמונות סטילס אישיות מתוך חייו של המטופל, משפחתו והיקרים לו.

אפשר להשתמש באלבומים משפחתיים, בתמונות שהמטופל צילם בעצמו או בצילומים שבהם הוא מופיע.

 NLP student

 

קורס מדריכי יוגה

תורת היוגה היא תורה עתיקה שמקורה בהודו, וניתן למצוא עשרות וריאציות ושימושים שלה שנשענים כולם על עקרונות דומים.

משמעות השם "יוגה" הוא חיבור, או אולי איחוד או מיזוג. הכוונה היא לאיחוד בין הגוף והנפש, למידה לגבי איזון ביניהם במטרה לאפשר להם לפעול באופן זורם ומיטיב זה עם זה כדי לקדם את הבריאות של שניהם.

תורת היוגה תופסת את האדם כמכלול שלם אשר מתקיים באופן בלתי נפרד מהיקום שבו הוא נמצא. מטרת התרגול איננה לתקן, לרפא או לחנך את הגוף.

כי אם להזרים את הכוחות המאזנים והמרפאים הקיימים בו באופן טבעי על מנת לסייע להם לבצע את עבודתם בהצלחה.

בקורס מדריכי יוגה ילמדו התלמידים להכיר תנוחות יוגה (אסאנות)  בעמידה, ישיבה, כפיפה לפנים ולאחור, פיתולים, ועוד.

בנוסף, יעמיקו התלמידים גם בתרגילי הנשימה (פרנהימה) המזוהים כל כך עם תורת היוגה, ביניהם נשימת אוגאי, קפאלאבטי, נאדי שודאנה ועוד.

בדומה ליוגה, גם הפכה כבר מזמן לשם דבר בעולם הכושר הגופני והטיפולים השיקומיים.

השיטה מחנכת מחדש את המטופל כיצד להפעיל ולהשתמש בגוף שלו בצורה נכונה ובריאה.

היא משלבת מודעות לגוף, ליציבה ולתנועה עם שיפור הגמישות, הקואורדינציה והכוח של השרירים.

 אימוני פילאטיס נחשבים לאופטימליים ליצירת גוף יציב, בריא וחזק, לעיכוב ההזדקנות הגופנית, לשיקום פציעות והקלה על כאבים כרוניים.

קורס פילאטיס תוכנן במיוחד להעביר את עקרונות השיטה בעזרת מספר מצומצם של תרגילים קבועים, שכל אחד מהם עובד על קבוצת שרירים מסוימת באופן קבוע מראש.

המתאמנים יבינו את האופן שבו עובדים חלקי הגוף השונים באינטראקציה זה עם זה על מנת להעלות את חיוניות הגוף, לתת תחושת אנרגיה גבוהה ולהעצים את שרירי הליבה.

 

אולי יעניין אותך גם:

·       לימודי עיצוב פנים מידע שחשוב לדעת

·       האם לבחור בתואר ראשון או בלימודי תעודה

·       לימודי חינוך התואר שמתאים לכל שלב בחיים

·       לימודי עיצוב ואומנות כל המידע למתעניין