קורסים נלמדים במגמת מטפלים בכירים בשיאצו

שיאצו - שנה א׳
מרצה: דני ביהרי

שנה זו מוקדשת ללימוד בסיס השיאצו - הקשבה ועבודה מה- Hara - נלמד מהלכי טיפול כלליים המטפלים בכל גוף המטופל-מנח גב קלאסי, נמיקושי, מסונגה גב, מסונגה צד ומנח שכיבה על הגב.
נשתמש במהלכי טיפול אלו כדי להטמיע את יסודות השיאצו: עבודה מהבטן, הקשבה למטופל, נוכחות יציבה ומתמשכת וזרימה הרמונית בטיפול. בנוסף נלמד אבחנת בטן וגב, כמבוא לשנה ב׳.
עיקר הלמידה בקורס הינה מעשית וחוויתית, וכוללת מתיחות ותנועה, תרגול בזוגות של החומר הנלמד ושיפור האיזון של כל תלמיד ותלמיד.
בסוף שנה זו התלמיד מסוגל לטפל באנשים בריאים, אולם עדיין אינו מטפל מוסמך.
מבנה הקורס: 140 שעות אקדמיות


רפואה סינית שנה א׳
מרצה: דני ביהרי

הבסיס הפילוסופי של הרפואה הסינית - בצורה המותאמת במיוחד למטפלי שיאצו ומגע. תוך התעמקות בתפיסת העולם הסינית הדאואיסטית ונבין את תנועת האנרגיה והחומר בעולם לפי גישה זו. נלמד על ה- DAO , נבין את ה- YIN ואת ה- YANG , את זרימת האנרגיה דרך חמשת האלמנטים ואת מערכות היחסים בין האיכויות השונות.
כמו כן נרד לעומק הפיזיולוגיה הסינית דרך תפקודי האיברים השונים, הבנת הקשרים ביניהם, תהליך יצירת ה- QI והדם. הבנת השוני בין גורמי מחלה חיצוניים ופנימיים, ואת הקשר בינם לבין מעגל חמשת האלמנטים והאקלים החיצוני והפנימי.
בסוף הקורס התלמיד יהיה בעל הבנה מעמיקה בבסיס הרפואה הסינית ותפקוד האדם הבריא והמאוזן.
על בסיס זה נמשיך בשנה ב׳ את פרק האבחנות - פרק בו נבין מה קורה כשמשהו יוצא מאיזון.
מבנה הקורס: 50 שעות אקדמיות


שיאצו - שנה ב׳
מרצה: דני ביהרי

שנה זו תוקדש לשימוש בשיאצו כדי לרפא ולאזן דרך רשת המרידיאנים הזורמת בגופנו. נלמד את מיקום ותפקוד כל מסלול, טכניקות מיוחדות להשפיע עליו ולשנות את אופן זרימתו. נלמד אבחון דרך חמשת האלמנטים, דרך תשאול ואבחון גוף בהרחבה.
כמו כן נלמד לטפל באמצעות מוקסה, כוסות רוח וגוושה ונקודות דיקור נבחרות השימושיות לשיאצו.
בלימודים התיאורטיים נעמיק את ההבנה על תפקודי האלמנטים והמרידיאנים, כדי להגיע לעומק הדרוש לאבחנה נכונה ומקיפה של מצב המטופל.
תוך כדי נמשיך לתרגל את ההקשבה, הנוכחות והיכולת לייצר שינוי אצל המטופל, גם במהלכים הכלליים ובעיקר דרך עבודה על המרידיאנים המתאימים.
בסוף שנה זו יכול התלמיד לטפל במצבי חולי וחוסר איזון מגוונים, ובמידה ועבר את המבחן העיוני והמעשי בהצלחה ראוי להיות מטפל מוסמך.
מבנה הקורס: 140 שעות אקדמיות


רפואה סינית - אבחונים לשון ודופק - שנה ב׳
מרצה: דני ביהרי

קורס זה נשען על הבנת בסיס הרפואה הסינית, ומעמיק ומרחיב ידע זה לכיוון אבחנתי.
נלמד את הפתולוגיות המשמעותיות של כל איבר ואיבר, ודרכים לאבחן ולהבדיל ביניהם. הבנת הזרימה הלקויה של כל אלמנט ואת השפעותיו על האדם והאלמנטים האחרים. ניישם הבנות אלה אודות מצבי חוסר האיזון באבחנות השונות אותם נלמד.
אבחנת גוף - מה ניתן לומר על אדם מהדרך בה גופו מונח ונע בחלל, ברמת היציבה, תפקודי האיברים ואף ברמת האופי והאיכויות הרגשיות. הדרכים בהם נוכל להשתמש בהבנות אלו ליצירת שינוי: אבחנת לשון - אחד מהכלים הבסיסיים של הרפואה הסינית. מה אומר לנו צבע הלשון וצורתו?  האם החיפוי דק או עבה ומה צבעו?
תשאול - אומנות מורכבת של מה ואיך לשאול את המטופל, כיצד לקבל ממנו את כל המידע החיוני לאבחנה מבלי לעורר התנגדות. כיצד אני מנתח את התשאול ומה העיקר והטפל?
בסוף הקורס התלמיד יוכל לאבחן מצבי חולי וליישם הבנות אלו בטיפול שיאצו מדויק ויעיל המותאם אישית לאותו אדם ולבעיות אשר הביאו אותו לטיפול.
מבנה הקורס: 50 שעות אקדמיות

 

קורסי רוחב במגמות - אנטומיה פיזיולוגיה, פתולוגיה, תזונה, האישיות המטפלת במרחב הטיפולי, ראו בתוכנית מגמת רפלקסולוגיה.

 

בחזרה לעמוד ראשי מטפלים בכירים בשיאצו.

בחזרה לדף לימודי רפואה משלימה